Když se budete bavit s jakýmkoliv makléřem, zjistíte, že mají stejné zkušenosti: každý prodej nebo nákup nemovitosti je jiný, prakticky vždy jsou nějaké problémy, nesrovnalosti, háčky nebo jiná specifika. Prodej nemovitosti je celkem složitý proces, kde se jedná o velké peníze, i proto je jasné, že si lidé platí odborníky - makléře - kteří je celým procesem bezpečně provedou až ke zdárnému konci.

Pokud chcete předejít komplikacím, případně je elegantně vyřešit, když nastanou, spolupracujte s někým, kdo se v realitách vyzná. Celý proces kolem prodeje zaměstnává tolik lidí, že se chyba prostě nedá vyloučit. Proto je nutné, aby vše vedl opravdu zkušený realitní makléř, který nedopustí žádnou nákladnou chybu, které se často opakují.

Spolupráce s odborníky

Samotný makléř také neví všechno, obvykle spolupracuje s osvědčenými odborníky (právníci, stavaři, marketingový specialista, finanční poradce, fotograf, grafik apod.). Před uzavřením kupní smlouvy pak makléř společně s právníkem kontrolují každý detail, na vše je kladen důraz. Právě spolupráce s dalšími odborníky dělá z makléře úspěšného makléře. Dokáže nastavit optimální prodejní cenu, připraví nemovitost k prodeji, vytvoří profesionální prezentaci, najde kupce a vyřídí veškerou byrokracii.

Každá nemovitost je jiná, a je opravdu zajímavé, že se skoro vždycky objeví něco, co hladký průběh brzdí. A od toho je tady právě makléř, aby elegantně a nejlépe i rychle všechny překážky odstranil.

22.11.2021