RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak chtějí bydlet češi?

Vybavení domácnosti = 75%

Pro tři čtvrtiny lidí je důležité vybavení domácnosti. Nejvíce si lidé přejí bydlet v domě, který by měl vlastní zahradu, terasu, bazén a dostatek pokojů.

 

Vlastní pokoj pro každé dítě = 82%

Nejvíce lidí snících o bydlení ve vlastním rodinném domě, a to 56 procent, si přeje, aby mělo každé dítě vlastní pokoj. Z lidí, již si přejí žít v bytě, chce vlastní pokoj pro každé dítě dokonce 62,5% obyvatel.

 

Terasa/balkon = 48%

Mezi nejžádanější vybavení domu i bytu patří terasa či balkon. Terasa je důležitá pro 48 % lidí snících o rodinném domě, ale mnohem více projevují toto přání lidé snící o bydlení v bytě. Terasu či balkon si přeje 57,3 % lidí.

 

Bazén/vana = 37%

Lidé snící o bydlení v rodinném domě si v hojném počtu přejí také bazén, a to 43 %. Z lidí, kteří chtějí bydlet v bytě, si bazén přeje jen 15,6 % lidí. Místo bazénu si většina lidí snících o vlastním bytě přeje vanu či sprchový kout, a to hned 55,2 %.

 

Dostupnost přírody = 52%

Kromě vybavení domácnosti je pro lidi důležitá také dostupnost přírody v místě bydliště. Právě dostupnost přírody uvádí nejvíce lidí jako hlavní prioritu mimo vybavení. Blízkost přírody je důležitá pro 52 % lidí snících o rodinném domě  a 44 procent obyvatel, kteří chtějí žít v bytě.

 

Místo pro relax = 45%

Domov a jeho okolí by mělo být také místem pro relax a psychický odpočinek. Myslí si to 45 % lidí, kteří si přejí žít v rodinném domě, a 36 % lidí snících o vlastním bytě.

Setkávání/dostupnost pracoviště

Na třetím místě v pomyslném žebříčku přání se liší představy lidí snících o domě a o bytě. Zatímco pro 35 % obyvatel rodinných domů je důležité, aby byl domov místem pro setkávání s rodinou a přáteli, lidé snící o bydlení v bytě uvádějí toto přání jen ve 25 % případů. Pro ně je na třetím místě dostupnost pracoviště bez dojíždění, což je důležité pro 34 % lidí. Proti tomu lidé snící o rodinném domě počítají s dojížděním, neboť dostupnost pracoviště bez dojíždění je důležitá jen pro 22 % lidí.

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.