RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

10 způsobů, jak co nejblběji prodat svoji nemovitost

Článků o tom, jak správně prodat nemovitost za co nejvíce je na internetu spousty. Každý, kdo umí použít vyhledávač google anebo seznam si dokáže během několika okamžiků tyto informace vyhledat a dát si dohromady 1 + 1. Ale co takhle návod o tom, jak prodej totálně zpackat? Návod, jak prodat naprosto nejhůře na trhu? Zaručené tipy, které dle našich zkušeností znehodnotí váš majetek najdete v tomto neortodoxním článku. Účel textu je pobavit, v žádném případě nechceme někoho naštvat či urazit. Berte prosím náš článek s nadhledem!

1, Buďte arogantní

Tohle je absolutní základ, pravdu máte jenom vy a nikdo jiný! V žádném případě si nenechte od nikoho poradit! I kdyby s vámi mluvil zkušený obchodník s realitami, řiďte se pouze vašimi předpoklady. Tímto způsobem se vám pravděpodobně podaří již na samotném začátku celý postup nastavit špatně a budete se z toho komplikovaně dostávat ven. Tento základní arogantní přístup vám skvěle poškodí prodej. Mohlo by vám to pomoci s transakcí za co možná nejnižší cenu.

návod jak co nejhůře prodat nemovitost

2, Věřte Pepovi z hospody

Ano! To, co vám poradil kamarád v hospodě, soused anebo známý, který něco někde slyšel, bude jistě pravda. Máte tak slušnou naději, že uděláte špatné rozhodnutí a podaří se vám mizerný obchod. Doporučujeme řídit se systémem tzv. JBP (jedna babka povídala). Skvělí kandidáti na pochybnou radu jsou ti, co už v životě nemovitost jednou prodali. V každém případě ignorujte specializované články a rady zkušených profesionálů. Je tu mnohem více amatérů, proto výhradně vyhledávejte jejich rady a postupy.

3, Prodejte prvnímu zájemci

No samozřejmě! „Ten by vám pak mohl utéct a dalšího kupce mít nebudete“. Ideálně prodejte sousedovi anebo známému bez inzerce, ten vám za vaši nemovitost v této fázi jistě nabídne nejméně. Vemte to! A rychle! Jste přece na závodech! V žádném případě si nevyberte kupujícího až po několika prohlídkách. Neprodávejte tomu, kdo nabídne nejvíce za váš majetek. Ve všech rozhodnutích spěchejte a jednejte ukvapeně, když budete dostatečně rychlí, podaří se vám získat, co možná nejméně peněz.

4, Inzerujte bez fotek

Pro mizerný prodej silně doporučujeme podcenit samotnou prezentaci, potažmo marketing prodeje. Ideálně hoďte nemovitost někam do bazaru, bez fotek a s nic neříkajícím popisem: „Dům na prodej v obci XY“. Když bude inzerát dostatečně hloupý, možná od vás vykoupí nemovitost sympatický člověk s hotovostí, který ji obratem prodá s velkým ziskem. Nenechte vaši nemovitost nafotit profesionálem, nedělejte video-prohlídku, půdorysy, homestaging, prodejní marketing, neinzerujte na specializovaných serverech apod. Hlavně ať prezentace vašeho majetku vypadá, co možná nejhůře!

5, Nastavte vysokou cenu

Na začátku samotného prodeje nastavte nereálně vysokou cenu. Docílíte toho jednak tak, že si prostě řeknete, kolik chcete. Anebo druhak se podívejte, co se prodává a jednoduše odhadněte kolik by asi mohl stát váš majetek. Nenechte si zpracovat kvalifikovaný odhad! Postupným snižováním ceny, se vám podaří prodat nakonec za co nejméně, než kdybyste na to šli správně. Zprofanujete vaši nemovitost a nebude o ni zájem i za cenu, za kterou byste jinak prodali. A v žádném případě nevolte opačnou variantu prodeje = navyšováním ceny (aukcí).

nastavte vysokou cenu

6, Inzerujte sami

Jak na samotném začátku zvýšit pravděpodobnost, že dostanete co nejméně peněz, je inzerovat sám. V ideálním případě, když už se vám takto jednou povedlo prodat a máte pocit, že jste ušetřili peníze za provizi. Získáte všechny kupce, kteří chtějí koupit za co nejméně, dokonce i ty, kteří obratem prodají za více. Po nemovitosti provedete všechny místní realitní turisty, makléře a čumily. Na samotném konci transakce potěšíte kupujícího, který levně koupil, a ještě vás bude hřát mylný pocit na srdci, že jste něco ušetřili. Udělejte to!

7, Vyberte si levného makléře

Když už vás samotný prodej přestane bavit, vyberte si toho nejlevnějšího makléře. Anebo si ho zvolte jako svého partnera hned na samotném začátku! Samozřejmě, že ten, kdo svoje služby nabízí za co nejméně, je ten neschopnější. Mělo by vás hlavně zajímat kolik stojí makléř, a ne kolik vám zůstane z prodeje a co pro vás makléř udělá. Levný makléř nebude mít dostatek peněz na marketing a z prodeje vašeho majetku vám tak nakonec zbude méně peněz. Navíc se zakázce nebude příliš věnovat. Ideální makléř pro vás je ten, kdo se již na samotném začátku chlubí tím, jak je levný.

8, Nepodepisujte exkluzivitu

Samozřejmě, potřebujete, aby realitní kancelář a makléř dali do prodeje co nejméně úsilí a peněz. Dále doporučujeme dejte nabídku do více kanceláří a ideálně ještě inzerujte sami. Dáte tak hned na začátku potenciálním kupcům najevo, že nemovitost potřebujete prodat a nejde to. Informace budou nepřesné, vy i kanceláře se budete předhánět, kdo nakonec za co nejméně prodá váš majetek. Pakliže vám dokonce někdo nabízí, že funguje neexkluzivně je to pro vás ten správný amatér s mizernými službami a výsledky. 

9, Nechte se nachytat na laciné reklamy

Na realitním businessu se snaží podnikat spousta tragických firem s reklamami typu: bez provize, za fix anebo u nás vám zůstane balkón navíc. Věřte těmto společnostem (převlečeným RK). Profesionálního prodeje vašeho majetku za maximální cenu tak nedosáhnete. Tyto firmy cílí na neinformované lidi, na které fungují tyto hloupé demagogické reklamy. Pod chybným přesvědčením, že něco ušetříte, vám ve výsledku zbude méně. Dokonce budete mít i někdy pocit, že jste vydělali/ušetřili. Čím stupidnější reklama, tím ji více důvěřujte! 

10, Nevybírejte rezervační poplatek

Pochopitelně, když vám někdo tvrdí, že nemovitost koupí, věřte mu i bez složené zálohy a dál nedělejte prohlídky. Máte velkou pravděpodobnost, že z obchodu nakonec sejde a přijdete o toho nejlepšího kupce pro vás a tím více peněz. Ideálně, když na toho zaručeného kupce, který se vám slovně zavázal bez zálohy, čekáte třeba několik měsíců, jak se mu věci s financováním vyvinou. Další zájemce odmítejte s argumentací, že kupce už přece máte!

27.5.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel kanceláře remax delux

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.