RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak dlouho potrvá, než prodáte nemovitost

Určitě vás zajímá, za jak dlouho se vaše nemovitost prodá. Každý chce prodat co nejrychleji, ale zároveň co nejvýhodněji. Kdy tlačit na pilu, jak nastavit cenu, jak oslovit ty správné zájemce. To je jen několik hlavních otázek, které s rychlostí prodeje souvisejí. Skutečnost je taková, že nikdy nevíte, jak rychle se vaše nemovitost prodá, ale vhodnými opatřeními můžete celou transakci urychlit. V tomto článku se podíváme hlavně na faktory, které rychlost prodeje ovlivňují.

Co má na rychlost prodeje vliv

Podívejme se na konkrétní faktory, které rychlost prodeje přímo či nepřímo ovlivňují:

  • Cena nemovitosti. Nejzásadnější je samozřejmě nastavená cena nemovitosti. Je logické, že když dáte nižší cenu, zájemci se jen poženou. Ale asi nechcete prodat pod cenou, že? Určit tu pravou prodejní cenu je kumšt, pomůže vám s tím zkušený makléř. Když totiž cenu zase přestřelíte, nikdo se vám neozve a když ji pak budete snižovat, působí to nevěrohodně, lidé si říkají, že když se cena snížila, něco je s nemovitostí špatně. Ideální je trefit správnou prodejní cenu hned napoprvé.
  • Kvalitní inzerce. Do kvalitní inzerce spadá jednak dobře napsaný inzerát s profesionálními fotografiemi, ale také to, na jakých serverech se bude nemovitost propagovat. Dostat nabídku k co nejvíce potencionálním zájemcům, to je práce realitní kanceláře. Ta má nástroje a různé kanály, jak nabídku šířit k těm správným lidem.
  • Home staging. Tím, že použijete home staging, což je speciální příprava nemovitosti k prodeji, můžete zvýšit prodejní cenu o stovky tisíc. Home staging zvýrazní přednosti a upozadí nevýhody nemovitosti, aniž byste něco zamlčovali.
  • Důvěryhodná realitní kancelář. Každá realitní kancelář má na trhu své jméno. Určitě rychleji nemovitost prodáte se zavedenou spolehlivou realitní kanceláří, které lidé automaticky důvěřují. Ideálně když má zkušené, schopné a charismatické makléře.

 

Netlačte na pilu

I když chcete prodat rychle, nevyplácí se příliš tlačit na pilu. Buďte v klidu, dohodněte s realitkou podmínky spolupráce a dejte jí prostor. Makléř by vás měl průběžně informovat, jak prodej probíhá, stačí mu zavolat řekněme jednou za dva týdny, respektive kvalitní makléř vám každý týden pošle report do mailu. Nemá smysl tlačit na pilu, lepší je nechat makléře prostě pracovat. Když opravdu potřebujete peníze rychle, jste v nevýhodné situaci a nemovitost potřebujete rychle prodat, tak vám kvalitní realitka zprostředkuje půjčku. Obvykle se nemovitost prodá během několika měsíců.

3.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.