RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak dlouho trvá prodej nemovitosti v Brně a blízkém okolí

Prodej každé nemovitosti ovlivňuje spousta faktorů. Mezi ty základní patří stav nemovitosti, přesná lokalita, typ nemovitosti, prodejní cena a i to, jak je nemovitost na prodej připravena. Když rozdělíme nemovitosti na byty a rodinné domy, pak mluví statistiky jasně. V Brně a blízkém okolí se průměrná doba prodeje pohybuje u bytů kolem 2 až 4 měsíců, u rodinných domů pak kolem 7 měsíců. Když se jedná o atraktivní nabídku, může to být samozřejmě mnohem rychlejší. A naopak když někdo prodává za přemrštěnou cenu, nemusí najít kupce vůbec. Jedná se o čas, do kdy dostane prodávající peníze na účet od spuštění inzerce.

S realitkou to jde rychleji

Statistiky i praxe jasně ukazují, že když prodáváte s realitní kanceláří nebo makléřem v zádech, celý proces prodeje je rychlejší. Obecně platí, že máte lepší prezentaci nemovitosti, ta se dostane přes profesionální inzerci k více zájemcům, makléř vám pomůže k nastavení optimální prodejní ceny, pomůže s přípravou nemovitosti k prodeji a celkově vás bezpečně provede celým prodejem nemovitosti.

Co dělat, když s prodejem hodně spěcháte

Když opravdu potřebujete peníze co nejdříve, můžete to zkusit zase s realitkou. Když se jí bude vaše nemovitost (a prodejní cena) zamlouvat, může vám nabídnout přímý výkup, což je okamžitý nákup nemovitosti. Realitní kancelář od vás nemovitost odkoupí, a až pak si ji připraví, vytvoří prezentaci a začne ji sama prodávat s tím, že věří, že ji prodá ještě výhodněji. Vy máte své peníze hned a realitka na tom také vydělá. Spokojené jsou obě strany.

Statistiky sice hovoří u bytů o 2 až 4 měsících, ale v poslední době se vše ještě zrychluje. Investoři mají zájem především o byty, které jdou v Brně na dračku. U rodinných domů zase takový posun není, ale je celkem jisté, že svého kupce s pomocí šikovné realitky najdete.

3.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.