RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak důležité jsou sousedské vztahy

Znáte to rčení, že nejlepší soused je žádný soused? Málokdo má však takové bydlení, že by neměl žádné sousedy. Sousedy si většinou nevybíráme, a tak se hodí, abychom s nimi měli co nejlepší vztahy. Neznamená to, že to musí být nejlepší kamarádi, ale stačí se navzájem respektovat, držet si zdravý odstup a v ideálním případě si i pomáhat.

Obecně platí, že když máme sousedské neshody, není to nic příjemného. Soused nám může dělat různé naschvály, může se s námi hádat, obtěžovat hlukem apod. Když narazíte na nepříjemné sousedy, těžko se s tím něco dělá. A oplácet stejnou mincí situaci obvykle ještě zhorší.

Když kupujete rodinný dům nebo byt, ještě před konečným rozhodnutím se určitě vyplatí se na sousedy pozeptat. Můžete se jít rovnou seznámit, nebo jen tak bloumat po okolí a sledovat, co se kolem děje. Když za budoucími sousedy rovnou zajdete a seznámíte se, je to asi nejlepší, protože hned vycítíte, na jakého člověka jste narazili. V drtivě většině případů sousedé nejsou problém, ale můžete mít smůlu a narazíte na někoho, kdo by vám znepříjemňoval život.

Sousedé většinou o tom, jestli si danou nemovitost pořídíte, nerozhodují, ale je to přeci jen jeden z mnoha malých faktorů. Když si o nich něco málo zjistíte, nic neztratíte. Třeba z vás nakonec budou i přátelé, což je ta nejlepší varianta.

Na kvalitu bydlení má vliv spousta věcí, a sousedské vztahy jsou jednou z nich. Jejich důležitost si většinou uvědomíme až v případě, že máme se sousedy nějaké problémy.

22.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.