RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak efektivně hledat v katastru nemovitostí

Katastr nemovitostí skýtá spoustu užitečných a veřejně dostupných informací. Když se například chystáte koupit nemovitost, můžete si o ní zjistit dost informací. Podívejte se na www.nahlizenidokn.cuzk.cz a jednoduše se z pohodlí domova podívejte například na tyto informace:

  • jméno a trvalé bydliště majitele pozemku
  • druh pozemku
  • přesnou výměru pozemku
  • omezení vlastnického práva (hypotéky, věcná břemena aj.)

Při nákupu nemovitosti vás bude hlavně zajímat omezení vlastnického práva. Obzvlášť v případě, že se o tom majitel nemovitosti ještě nezmínil. Kromě výše uvedených bodů se můžete podívat i na okolní pozemky. Zjistíte, koho budete mít za souseda a možná vyčtete i další zajímavé informace.

Abyste mohli vůbec nemovitost hledat, potřebujete znát katastrální území, kde se nemovitost nachází, dále pak číslo parcely nebo číslo stavby. Nejlepší je, když znáte přímo číslo listu vlastnictví, ale vše se dá najít i bez něj. Neznáte-li číslo parcely, můžete hledat přímo v katastrálních mapách a najít v nich danou nemovitost. Najdete ji tak, že si budete mapu stále přibližovat, až se dostanete k pozemku, který vás zajímá. 

Spolupráce s RK

Ať už se dozvíte cokoliv, možná vám něco nebude úplně jasné. Stejně je nejlepší řešit nákup nemovitosti s realitní kanceláří, takže když už s nějakou spolupracujete, zeptejte se na to, co jste se dozvěděli. Dobrý makléř s vámi bude konzultovat vše, co vás zajímá, vyjde vám maximálně vstříc a pomůže vám najít ideální nemovitost. Vyhnete se tak spoustě problémů, ať už byrokratickým nebo jiným. Když si vyberete zkušenou a spolehlivou realitní kancelář, získáte tím silného a zkušeného partnera, který s vámi bude jednat otevřeně, férově a upřímně.

Katastr nemovitostí je užitečný pomocník, jednoduše a rychle z něj získáte důležité informace a podklady k úspěšnému vyjednávání se současným majitelem vybrané nemovitosti.

Katastr nemovitostí – www.nahlizenidokn.cuzk.cz

18.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.