RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak je důležité mít zahradu

Na možnost mít vlastní zahrádku se každý dívá jinak. Pro někoho je představa zahrady odpočinek, pro jiného úmorná práce. Když kupujete nemovitost, je dobré si ujasnit, co znamená zahrada pro vás. Můžete na zahradě tvořit, sportovat, budovat, odpočívat, ale vždycky bude potřeba věnovat nějaký čas údržbě. Sekání trávy se nevyhnete.

Pro někoho je zahrada odpočinek, klid a zábava

Čím větší zahradu máte, tím více variant se vám nabízí. Můžete tam budovat, pěstovat zeleninu, sázet stromky, odpočívat. Můžete si tam postavit první rok altánek, druhý rok garáž, třetí rok skleník, další rok jezírko a tak pořád dále. Když vás to baví. Vždycky se najde čas i na odpočinek v houpací síti, kávu na terase nebo večerní posezení u grilu. Zahradu buď miluješ, nebo je ti na obtíž. Pro ty, kteří si život v paneláku bez vlastní zahrady neumí představit, je logicky zahrada při výběru nemovitosti jasná priorita.

Pro jiného je zahrada neustálá práce

Existuje však spousta lidí, co nemají k zahradě a k pracím na zahradě vztah. Vyhovuje jim nestarat se příliš o dům a zahradu, ale raději se věnovat svým koníčkům, ať už jsou jakékoliv. V takovém případě se zahrada moc nehodí. Lepší je asi koupit buď byt, nebo dům, který má jen malou předzahrádku. I takové jsou v nabídce realitních kanceláří. Když si člověk, který práci na zahradě neholduje, koupí dům s velkou zahradou, bude to pro něj noční můra.

Když už zahradu máte

Jestli všechno na zahradě zvládáte sami a s radostí, je všechno v pořádku. Když nestíháte a práce na zahradě vás nebaví, můžete si najmout zahradnickou firmu, nebo platit kluka od sousedů, ať vám zahradu alespoň pravidelně seká. Zahradnické firmy vám mohou pomoci vytvořit i prakticky bezúdržbovou okrasnou zahradu, ale to je další investice. Každopádně zahrada je pro většinu lidí dar. Mít svůj kousek země, kde se dá tvořit a odpočívat!

31.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní kancelář z Brna a okolí Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.