RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak na koupi rozestavěného domu

Koupě rozestavěného rodinného domu je sice okrajová varianta, ale občas se taková nabídka objeví. Může být dokonce i výhodná. Když plánujete koupit rozestavěný rodinný dům, který už má střechu, okna, dveře, přípojky elektřiny a vody, pak požadujte od prodávajícího co nejvíce dokumentů a dalších dokladů.

Fotky toho, co není vidět

Kromě dokumentů si zkuste vyžádat také fotky toho, co už není vidět - základy, zemnění, kanalizace, zapískování, izolace apod. Majitel by měl mít fotky z doby, kdy se rodinný dům začal stavět. Takové fotky vám dají informace, ke kterým byste se jinak jen těžko dostávali. A věřte, že se tyto informace mohou časem hodit.

Jaké dokumenty je dobré si vyžádat

Samozřejmě si rozestavěný dům prohlédněte i s technikem, který vám řekne, jestli je vše alespoň na první pohled v pořádku. Zkuste si však vyžádat i tyto dokumenty:

  • stavební a prováděcí dokumentace
  • stavební povolení
  • dokumentace skutečného provedení stavby
  • stavební deník
  • povolení a souhlasy stavebního úřadu k umístění a k povolení stavby
  • prohlášení zhotovitele o shodě použitých výrobků a materiálů
  • vyjádření dotčených orgánů a správců dopravní a technické infrastruktury ke stavbě

Původní majitel možná bude tvrdit, že to přece není potřeba, ale když nastane nějaký problém, budou se vám tyto dokumenty hodit. Když je nebudete mít, jdete do určitého rizika!

2.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.