RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak na prodej problematických nemovitostí

Jestliže vlastníte nemovitost, kterou se vám nedaří prodat, nebo je zadlužená, je na ní exekuce, případně jste v insolvenčním řízení, určitě co nejdříve kontaktujte zkušenou realitní kancelář. S pomocí ostříleného makléře můžete totiž celou situaci elegantně vyřešit a z dané situace dostat maximum. Nezbytná je zde spolupráce s právníky a jednání zavčasu. To vše by měla dobrá realitní kancelář zajistit. Pojďme se podívat na dva případy, kdy se nemovitost špatně prodává.

Špatná lokalita, vysoká cena, problémový stav

První variantou je nemovitost, která není zadlužená, ale nedaří se ji prodat. Jestli už se delší dobu snažíte nemovitost prodat sami nebo i s realitkou, a nedaří se to, může být problém na více místech. Možná jste narazili na nepříliš schopného makléře, nebo jste nastavili příliš vysokou cenu, případně jste nabídku nedostali k těm pravým zájemcům. Možná je načase oslovit jinou realitní kancelář (nebo nějakou vůbec oslovit), která vám s prodejem pomůže. Existují i prakticky neprodejné nemovitosti, ale je pravděpodobné, že ta vaše se prodá, když se něco změní. Vyzkoušejte změnu a domluvte si alespoň konzultaci.

Exekuce, dluhy, insolvence

Dostat se do finančních problémů je v dnešní době více než běžné. Není se za co stydět. Jestli jste i vy v nepříjemné situaci, nejlepší, co můžete udělat, je postavit se k ní čelem. A to znamená jednat, oslovit realitní kancelář a zkusit svou nemovitost včas prodat co nejvýhodněji. Určitě si vyberte makléře, který bude jednat nejen rychle, ale také transparentně, férově a otevřeně.

V dnešní době opravdu není těžké dostat se do problémů, denně tak vznikají zadlužené a jinak problematické nemovitosti, které se hůře prodávají. Nejčastější jsou tyto případy:

  • Na dům je uvalena exekuce. Tady je ke zvážení, jestli se nevyplatí rychle dům prodat a exekuci vyplatit. Jednejte opět rychle, když vám exekuce hrozí, ale i v případě, když už byl vydán exekuční příkaz.
  • Problémové spoluvlastnictví. Dalším důvodem neprodejné nemovitosti je spoluvlastnictví. Když se chcete ze spoluvlastnictví vyvázat nebo se se spoluvlastníkem domluvit (a on se domluvit nechce), opět oslovte realitku, která vám pomůže najít nejlepší postup.
  • Insolvenční řízení. Jestliže jste v insolvenčním řízením, určitě se hodí co nejlépe zpeněžit svou nemovitost, abyste o ni nepřišli za nevýhodných podmínek. S tím vám opět pomůže schopný makléř, který umí spolupracovat s insolvenčním správcem.

Když budete kontaktovat vybranou realitní kancelář, velmi brzy se dozvíte, jak rychle, a za kolik by se vaše nemovitost dala prodat.

31.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel kanceláře

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.