RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak najít dobrý pronájem

Hledáte nový pronájem? Někdy to není úplně jednoduché, obzvláště když máte děti, zvířata či omezený rozpočet. Nejlepší je začít tím, že si ujasníte, co vlastně chcete a určíte si lokalitu nemovitosti a cenu, kterou jste schopni a ochotni za pronájem platit. Pak můžete buď hledat sami, nebo oslovit realitní kancelář, aby vám s hledáním pomohla. Nebo můžete skloubit oboje.

O koho mají majitelé zájem?

V dnešní době je poptávka po pronájmech dost vysoká a majitelé bytů si mohou ze zájemců vybírat. Je dobré se na věc podívat jejich očima a snažit se dobře zapůsobit. Ne si vymýšlet, ale ukázat se v nejlepším světle. Jak tedy vypadá ideální nájemník:

  • Slušné vystupování. Základem je slušná komunikace. Na první dojem obvykle dá každý člověk, takže buďte na prohlídce příjemní a ideálně v dobrém rozpoložení.
  • Nekuřáci. Když nekouříte, je to vaše výhoda a určitě to hned na první schůzce zmiňte. Budete mít plusové body.
  • Bez psů a dalších zvířat. Ideální je, když nemáte psa, kočku ani jiná zvířata. Když je nemáte, také to na první schůzce řekněte. Když je máte, nemusíte to téma hned vytahovat.
  • Finanční stabilita. Majitelé obvykle chtějí, abyste jim řekli, jak si vyděláváte na živobytí. Je dobré dát jim jistotu, že budete vždy mít na nájem a budete platit včas.

Jednejte rychle!

Když najdete zajímavý inzerát, jednejte rychle. Okamžitě volejte a domluvte si schůzku! Neváhejte. S sebou si můžete vzít i výpis z účtu nebo bývalou nájemní smlouvu. Majitelé se nejvíce bojí neplatičů, takže je základem jim ukázat, že budete mít na to, nájem platit. Když se vám to bude zdát vhodné, cítíte, že o vás má majitel zájem, můžete si říct i o nižší cenu. Za dotaz nic nedáte a třeba to vyjde :) 

19.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.