RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak najít nájem s domácím mazlíčkem

Když hledáte pronájem a máte psa nebo kočku, budete to mít vždycky těžší. Každý pronajímatel vezme raději lidi bez domácích mazlíčků, protože ti dokážou nadělat v bytě pořádnou neplechu. Poškrábat okna, podlahu, dveře a kdo ví, co ještě. I když to váš pes nedělá, majiteli to budete těžko vysvětlovat. Co s tím? Když máte domácího mazlíčka, máte oproti ostatním potencionálním nájemníkům velkou nevýhodu.

Určitě si nemyslete, že byste si tam vzali svého čtyřnohého parťáka tajně. Obecně platí, že byste o kočce nebo psovi měli svému pronajímateli předem říct abyste se vyhnuli případným budoucím neshodám.

Jsou však způsoby, jak si majitele nemovitosti získat:

  • Vyšší kauce. Pronajímatele si můžete získat třeba tím, že nabídnete vyšší kauci, čímž mu dáváte jistou záruku, že dáte byt před vaším odchodem do pořádku. Kdybyste byt částečně zničili, bude mít vyšší kauci jako náhradu škody.
  • Vyšší nájemné. Jako cenu za to, že s vámi bude bydlet i váš čtyřnohý přítel, můžete pronajímateli navrhnout o něco vyšší nájemné. Ve světě je to celkem běžná věc.
  • Dobrý dojem. Pronajímatele můžete přesvědčit také svým férovým a příjemným vystupováním, třeba si ho získáte svým charismatem na svou stranu a domácí zvíře mu vadit nebude.
  • Reference předchozích pronajímatelů. Jako argument si můžete připravit i pozitivní reference svých předchozích pronajímatelů.

Abyste sehnali pronájem, možná budete muset kombinovat všechny výše uvedené faktory, které vám pomohou pronájem se svým psem nebo kočkou získat. Někde ani to nestačí a pronajímatel v bytě prostě zvířata nechce. Pak budete nejspíše muset hledat dále, protože svého domácího mazlíčka se kvůli tomu přece nezbavíte, že?

28.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.