RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak najít slušné nájemníky

Pronajímat nemovitost se obzvlášť dnes považuje za spolehlivý příjem. Ceny nájmů rychle rostou, protože je po pronájmu vyšší poptávka. Když však chcete nemovitost pronajímat, potřebujete slušné nájemníky. Platí to nejen pro byty a rodinné domy, ale také pro komerční prostory a další nemovitosti. Může se totiž lehce stát, že vám nájemníci nebudou platit, nebudou zvedat telefon nebo nemovitost dokonce zničí. V tomto článku se podíváme, jak vybrat slušné a spolehlivé nájemníky.

S výběrem pomůže realitka

Nejlépe vám slušné nájemníky pomůže vybrat schopná realitní kancelář. Realitky mají možnost si potencionální nájemníky prověřit, zjistit, jak si vedli v minulých pronájmech, jestli nejsou v exekuci nebo nemají jiné problémy. To vám může výběr nájemníků dost ulehčit. Většinou je to tak, že makléř vede prohlídky, a vy rozhodujete, s kým se nakonec definitivně domluvíte.

Důležitá je smlouva, kauce i váš pocit

Není ideální tlačit na pilu a šponovat cenu pronájmu moc vysoko. Lepší je jít s cenou tak akorát a pak si budete mezi nájemníky moci vybírat. Rozhodně se vyplatí sehnat seriózního nájemníka, u kterého je předpoklad, že vydrží dlouhou dobu a bude pravidelně a včas platit o něco méně, než jít do rizika vyššího nájmu, kde se vám buď nikdo neozve, nebo budete muset vzít jediného zájemce.

Když už máte nájemníka vybraného, je potřeba sepsat kvalitní smlouvu. Ta by měla obsahovat vše důležité – délka pronájmu, výše nájemného, kauce, povinnosti nájemce i nájemníka, platby energií apod. S takovou smlouvou vám opět nejlépe pomůže realitní kancelář.

Co se týče kauce neboli zálohy, tak je běžné vzít si 1-3 měsíční nájem. Záleží na typu nemovitosti i na vaší vzájemné důvěře. Doporučuje se domluvit minimálně na kauci ve výši dvou měsíčních nájmů. Hlavně pro vaši jistotu, kdyby nájemník neplatil, nebo napáchal na nemovitosti nějaké škody.

Když budete vybírat z více uchazečů, pak samozřejmě dejte i na svůj pocit a první dojem. Ten může sice klamat, ale obvykle je správný. Ať se vám výběr spolehlivých nájemníků podaří!

23.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.