RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak najít vysněný pozemek

Když hledáte místo, kde byste postavili dům a usídlili se tam možná na zbytek života, je dobré to dobře promyslet. Ujasnit si, co vlastně chcete. Chcete bydlet ve velkém městě, v blízkosti velkého města, v menším městě, na vesnici, v přírodě … Když už si jednou pozemek vyberete, je dost možné, že tam strávíte desítky let. Důležitá je dopravní dostupnost (vlak, autobus), okolní příroda, celková atmosféra, vzdálenost od rodiny a rodičů apod. Z toho všeho vám vyjde lokalita, kde můžete začít hledat.

Základem je lokalita

Lokalitu už nezměníte, jedině, že byste se přestěhovali jinam. Když koupíte pozemek, kde bude stát starý dům, můžete jej zbourat nebo zrekonstruovat, kompletně přestavět podle svých představ. Lokalitu takto nezměníte. Obecně platí, že je dobré vybrat si lokalitu, která vám je něčím blízká. Přestěhovat se například z města na venkov není tak jednoduché. Nikoho v novém místě neznáte, jste zvyklí na městský život. Přesto to spousta mladých rodin dělá. A s odstupem času jsou tito lidé většinou spokojení.

Navštivte více pozemků

Při hledání konkrétního pozemku je dobré spolupracovat s realitní kanceláří. Ta vám na základě vašich požadavků najde nejrůznější pozemky k prodeji. Samozřejmě je najdete i sami na internetu, ale realitka vám najde i ty, ke kterým se třeba nedostanete. Makléře můžete vzít i na prohlídky nemovitostí, ze zkušeností vám pomůže se na pozemek podívat i jeho praktickýma očima. Nakonec však jde hlavně o vás. Raději objeďte co nejvíce pozemků, ať si vyberete ten pravý.

Dejte na vnitřní pocit

Při rozhodování je samozřejmě nutné dívat se na věc racionálně. Jak je pozemek velký, jestli je stavební, kam je orientovaný, jací jsou sousedi, jestli není moc svažitý, jestli už tam stojí nějaké stavby a v jakém jsou stavu, jestli jsou na zahradě vzrostlé stromy apod. Na stejné úrovni by však měl být i váš vnitřní pocit. Když se tam hned od začátku cítíte dobře, je to super znamení a možná vám při konečném rozhodování pomůže.

13.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.