RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak opticky zvětšit malý byt

Když žijete v malém bytě, je jasné, že ho chcete zvětšit. Určitě se snažíte zbavit se všeho nepotřebného, a celý prostor si co nejlépe přizpůsobit. Když už to máte hotovo, ale pořád se doma cítíte celkem stísněně, dalším krokem může být zvětšit byt alespoň opticky za pomoci několika triků. Pojďme se na ně podívat:

  • Vhodné barvy. Na zvětšení prostoru nejlépe působí světlé barvy, obzvláště bílá. Když chcete mít barvy pestřejší, zvolte jednu výraznější barvu a použijte ji v různých odstínech. Vyhněte se raději vzorovaným tapetám, které prostor opticky spíše zmenšují.
  • Ideální je volit úzká prkna různých délek (nebo jejich imitaci). Ochranné lišty by měly být ve stejné barvě jako podlaha, která by zároveň měla mít jinou barvu než stěny. Podlaha nejlépe byt opticky zvětší i tím, že bude stejná ve všech místnostech.
  • Světlý strop. Váš byt opticky zvětší i barva stropu. Čím světlejší, tím lépe. Ideální však je, když bude mít strop jinou barvu než stěny. Plus je tady jedna malá finta, na stěnách nechte pod stropem cca 15 cm pruh stejné barvy, jakou má strop. To prostor opticky zvětší a místnost zvýší. Když máte strop nízký, tak jestli vám to nevadí, zkuste si pořídit spíše nižší nábytek, působí to lépe.
  • Zrcadla opticky místnost zvětšují. Jejich výběr však není úplně jednoduchý. Hrozně důležité je, kam konkrétně je umístíte. Ideální je zavěsit zrcadlo naproti oknu, což místnost prosvětlí a opticky zvětší. Zrcadla jsou však trochu matoucí, takže dobře važte jejich použití. Když je dáte do hezkého rámu, mohou fungovat i jako zajímavá dekorace.

 

Využijte balkón

Jestli máte k malému bytu i balkón, určitě ho zkuste využít. Balkón si můžete nechat zasklít a používat ho plnohodnotně po celý rok. Kromě sušení prádla se dá totiž využít mnoha způsoby. Na pěstování drobné zeleniny a květin, na posezení u kávy i na příjemný odpočinek. Zasklení balkónu je investice, která však zvýší i hodnotu vašeho bytu, takže se promítne i do jeho ceny v případě, že ho budete prodávat nebo pronajímat.

10.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.