RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak ověřit, že existuje volný přístup ke kupované nemovitosti

Když kupujete nemovitost, například rodinný dům, je potřeba mimo jiné ověřit, jestli je předmětem koupě i pozemek, na kterém dům stojí, a také pozemek okolo domu. V drtivé většině případů to tak je, ale občas se stane, že jsou s pozemky kolem domu problémy. Kromě samotného domu totiž potřebujete mít k domu také volný přístup.

Obecně platí, že z geometrického plánu, který lze získat na katastru nemovitostí, můžete celkem jednoduše zjistit, jestli pozemek přiléhá k veřejné komunikaci.

Další informace vyčtete z listu vlastnictví. Tady je pak zase možné zjistit, jestli je zajištěn přístup k vaší nemovitosti přes jiný vedlejší pozemek prostřednictvím věcného břemene cesty. Tyto informace jsou pro kupujícího naprosto zásadní, protože se ke svému domu musí nějak dostat.

Nejjistější je při hledání a následné koupi nemovitosti spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří nebo makléřem. Ti vám obratem zjistí o dané nemovitosti všechny dostupné informace. A ověření volného přístupu k nemovitosti k nim určitě patří.

21.11.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.