RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak postupovat při odkoupení pohledávky

Pohledávka je fakticky právo věřitele požadovat na dlužníkovi zaplacení určitého závazku. Pokud není pohledávka uhrazena do konce data splatnosti uvedeného na smlouvě, dostává se dlužník do prodlení. Ale co když dlužník svou povinnost nesplní? Věřitel začne pohledávku vymáhat, což není zadarmo. I proto někteří věřitelé raději volí prodej své pohledávky.

Aby pohledávku někdo koupil, prodávají ji věřitelé samozřejmě pod cenou. Ten, kdo pohledávku koupí, jde totiž do určitého rizika. Čeká ho ještě práce s vymáháním pohledávky s nejistým koncem. Celý proces se může táhnout roky, otázka je, jak to celé skončí.

Odkoupením pohledávek se zabývají zkušení a protřelí investoři, kteří jsou schopni vyhlédnout si takové pohledávky, na kterých budou mít solidní zisk. Široké možnosti se nabízejí třeba na trhu s nemovitostmi. Když znáte fungování pohledávek, může se vám podařit koupit zajímavou nemovitost pod cenou. 

Základem je cena

Když je zájem na prodeji pohledávky na straně věřitele, není problém pohledávku odkoupit. Stačí se dohodnout na ceně. To bývá problém, když je věřitelem banka, pojišťovna nebo jiná instituce, která prodává pohledávky ve velkých balíčcích po desítkách nebo i stovkách milionů korun. Mnohem lépe se jedná se soukromými věřiteli. Základem je dohodnout se na odkoupení a určit přijatelnou cenu pro obě strany. To však není jednoduché, věřitel chce dostat co nejvíce, vy chcete platit co nejméně.

Spolupracujte se zkušeným makléřem

Tady je dobré spolupracovat se zkušeným makléřem, který vás celou akcí provede. Profesionální makléř vám zajistí i právní servis, sepsání smluv apod. Při zajištění pohledávky zástavním právem nezapomeňte vyžadovat i oznámení o postoupení pohledávky pro katastr nemovitostí.

9.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.