RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak připravit dům na zimu

Pomalu se blíží zima a s ní i úvahy o tom, jak připravit svůj dům na zimu, tak, abyste prodloužili jeho životnost a zároveň aby se vám v něm dobře bydlelo. Důležitá je určitá údržba, kontrola tepelné izolace a funkčnosti topení a dalších zařízení. Pojďme se podívat na několik bodů, které vám pomohou svůj dům dobře na zimu připravit:

  • Okna a dveře. Zkontrolujte těsnění oken a dveří a okna seřiďte nebo nechte seřídit odborníkem. V zimě větrejte několikrát denně krátce a intenzivně. Nenechávejte otevřenou mikroventilaci.
  • Střecha. Zkontrolujte střechu, jestli někde neteče, vyčistěte okapy a zkontrolujte svody. Když je dobře udělaná střecha, je to základ pohodlí v domě.
  • Vytápění. Určitě je potřeba připravit si na zimu dostatek paliva, jestli topíte dřevem, uhlím, briketami nebo něčím jiným. Každé topidlo v domě by mělo být důkladně vyčištěno a seřízeno.
  • Komín. K vytápění patří komín, který můžete nechat před zimou vyčistit a zkontrolovat. Pro vaši bezpečnost i pro lepší funkčnost kamen či kotle.
  • Radiátory. Samostatnou kapitolou jsou radiátory. Před topnou sezonou je třeba natlakovat vodu v topném systému a zkontrolovat a odvzdušnit radiátory.
  • Vodovodní potrubí. Když už se bude blížit opravdu třeskutá zima, pak je na čase vypustit potrubí, které vede venkem a mohlo by zamrznout a popraskat.
  • Jímka. Máte-li u domu jímku nebo septik, je vhodné ho nechat vyvézt ještě před zimou.

Před zimou je dobré také uklidit stavební materiál, připravit na zimu bazén nebo koupací jezírko, zkontrolovat střechu garáže a kůlny apod. Před zimou můžete také celkově investovat do tepelně izolačních vlastností domu. Dům zateplit, koupit nová okna a dveře nebo i garážová vrata, pořídit si venkovní žaluzie či rolety. Tím, že se o svůj dům budete starat nejen prodloužíte životnost jeho jednotlivých částí, ale zvýšíte i jeho cenu pro případ, že byste jej někdy prodávali.

27.9.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.