RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak připravit nemovitost k prodeji svépomocí

Když prodáváte nemovitost, je jasné, že ji musíte co nejlépe připravit, aby vypadala dobře. K tomu můžete využít profesionální firmu, která dělá tzv. home staging, což je profesionální příprava nemovitosti k prodeji. Můžete si však připravit svou nemovitost i sami. V tomto článků se podíváme na několik tipů, jak na to:

  • Vyvětrejte. Je to možná detail, ale je důležitý. Čerstvý vzduch má pozitivní dopad na zájemce, hned se v nemovitosti lépe cítí.
  • Odstraňte zbytečný nábytek. Čím méně nábytku v domě bude, tím lépe. Prostor působí větším a vzdušnějším dojmem.
  • Ukliďte. Zkuste co nejlépe uklidit. Umyjte okna, vytřete podlahu, vysajte, dejte pryč věci ze stolů, ukliďte co nejlépe to půjde.
  • Pusťte do domu světlo. Čím světlejší interiér, tím lépe. Rozhrňte závěsy, oddělejte žaluzie, zařiďte, aby do interiéru vnikalo co nejvíce denního světla.
  • Zkontrolujte stav nemovitosti. Vyměňte nefunkční žárovky, vymalujte, odstraňte plísně, zajistěte drobné opravy, které jste odkládali.
  • Upravte zahradu. Máte-li zahradu, posekejte trávu, ostříhejte keře, připravte zahradu tak, ať vypadá co nejlépe.
  • Květiny a káva. Na den prohlídky zajistěte na stůl květiny, uvařte kávu, která pohlcuje pachy a navozuje pohodovou atmosféru.

Ideální je oslovit nějakou zkušenou realitní kancelář, která vás celým prodejem nemovitosti bezpečně provede. S makléřem se pak poradíte, jak nejlépe nemovitost k prodeji připravit, jestli si zaplatit home staging, nebo si udělat přípravu a úklid jen svépomocí.

30.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.