RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak probíhají prohlídky nemovitostí v koronakrizi

V této době s koronavirem sice poptávka po nemovitostech mírně poklesla, ale stále je obrovská! Lidem končí nájem, chtějí se odstěhovat z města, stěhují se za prací, rozvádí se, čekají miminko … Někteří lidé jednoduše chtějí nemovitost koupit co nejdříve. A k tomu potřebují nemovitost osobně vidět. Videoprohlídky jsou super, ale nakonec je stejně potřeba zajít na prohlídku. V tomto článku se podíváme, jak takové prohlídky vypadají.

Rouška, rukavice a následná dezinfekce

Prohlídky se omezují na minimum (realitní turisti mají smůlu), ale když už jsou, je nutné mít roušku a gumové rukavice. Ideálně na nic nesahat a použít i antibakteriální gel. Makléři se snaží prohlídky urychlovat a řešit na prohlídce jen prohlídku samotnou. Vše ostatní se dá vyřešit venku, po telefonu nebo elektronicky. Po skončení prohlídky makléř nemovitost v rámci možností vydesinfikuje. Samozřejmostí je také odstup mezi lidmi minimálně dva metry.

Když lidé kupují nemovitosti, je to velká investice a zásadní rozhodnutí. Je logické, že si chtějí nemovitost pořádně prohlédnout. V tom jim makléř bránit nebude, jen je potřeba dodržovat ochranná opatření.

Co jde, řešíme online

Všichni si uvědomují, jaký je stav, i proto se počet prohlídek mírně snížil. Co jde, řeší se přes telefon, nebo online. Jsou zde videoprohlídky, fotografie, virtuální prohlídky, půdorysy, perfektní popis. To vše využijte k tomu, abyste se přesvědčili, jestli vám daná nemovitost opravdu vyhovuje. Ideální je i promluvit si o nemovitosti s makléřem, který ji prodává. Na prohlídku by měli přijít jen opravdu vážní zájemci. Veškerou byrokracii a otázky lze řešit jinak než osobním setkáním.

Přes to všechno se i dnes uzavírají rezervační, nájemní a kupní smlouvy. I tyto smlouvy lze podepsat bez přítomnosti protistrany anebo společně s rouškami třeba u advokáta.

14.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář z Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.