RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak prodat byt s hypotékou

Když máte byt a na něm nesplacenou hypotéku, bez problémů ho můžete prodat. Je to celkem běžná věc. Faktem je, že nesplacená hypotéka se již nepovažuje za hendikep nemovitosti. Ideální je spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, která vám pomůže situaci elegantně a co nejvýhodněji vyřešit.

Když už máte zájemce o vaši nemovitost potřebujete požádat banku o mimořádnou splátkou úvěru. Vaši hypotéku totiž nejspíše kupec nepřevezme, to si spíše vyjedná novou. Obecně platí, že ideální čas k prodeji bytu s hypotékou je konec fixace. Právě v tento moment můžete úvěr nejen refinancovat, ale také úvěr bez sankcí doplatit z toho, co dostanete za svůj byt, nebo klidně z jiných zdrojů.

Celou akci je ale dobré řešit s předstihem, ideálně právě se zkušeným partnerem v zádech. Tímto partnerem může být finanční poradce nebo ještě lépe makléř, který rovnou zajistí i prodej vašeho bytu. Zařídí veškerou byrokracii a zajistí aby na sebe vše ideálně časově navazovalo.

V praxi je opravdu prodej bytu s hypotékou běžný, i banky s ním počítají. Každý případ je však trochu jiný, záleží třeba i na tom, zda kupující platí v hotovosti či z jiného úvěru či zda přebírá stávající úvěr. Pro laika vypadá proces celkem složitě, protože se jedná na více frontách, ale když budete spolupracovat s realitkou a začnete prodej řešit s předstihem, vše dobře dopadne.

7.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.