RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak prodat byt v době koronaviru

V současné nelehké době se mluví o budoucí ekonomické krizi, o poklesu cen nemovitostí, ale i o tom, že se nemusíme vrátit k normálu ještě hodně dlouho. Lidé jsou doma, ven vycházejí jen v nutných případech. To ztěžuje i hledání zájemců o koupi nemovitosti. Na druhou stranu je jich stále hodně. Lidé se stále stěhují, rozvádějí, potřebují větší byty, nebo se stěhují do menšího. Poptávka je stále veliká! Prozatím jsou naše předpoklady, že k poklesu cen nedojde, pouze ke chvilkové stagnaci. Hraje zde velkou roli i inflace (a možná náš čeká i hyperinflace), stále se vydávají nové a nové peníze, které defakto ředí hodnotu peněz na trhu. A proto si myslíme, že ceny klesat nebudou – křišťálovou kouli ale nemáme, jde pouze o náš odhad…

Prodávejte bez stresu

Nikdo neví, jaká bude budoucnost, ale očekává se (menší) ekonomická krize. Odhaduje se však, že nebude trvat dlouho, a že po ní začne opět rychlý růst ekonomiky (ceny nemovitostí). Ceny nemovitostí se zatím nehýbou, ale je možné, že jejich ceny mírně dočasně poklesnou v řádu pár procent a pak se vrátíme k růstu (spíše však očekáváme stagnaci, jak je uvedeno výše). Zatím je klid před bouří, takže na prodeji nebudete tratit…

Prodej bytu z domova

I na realitní trh dopadají opatření, která doporučují se nestýkat s dalšími lidmi. Když budete spolupracovat se schopnou realitní kanceláří, může celý proces zařídit za vás, tak abyste se nemuseli vystavovat riziku. Realitní kanceláře mají totiž výjimku z Ministerstva vnitra a mohou svoji činnost vykonávat dál! Většina věcí lze řešit s realitkou online. Jedinou výjimkou jsou osobní prohlídky nemovitosti, protože zájemce chce byt samozřejmě před koupí vidět. I to může zajistit realitní kancelář. Zájemci si byt prohlédnou v rouškách a v rukavicích, navíc pak makléř byt dezinfikuje. Všechno ostatní se vyřídí přes internet, telefon, Skype apod.

Dostupnější hypotéka podporuje prodej

ČNB uvolnila pravidla pro získání hypotéky. Dosáhne na ni více lidí za lepších podmínek. Nově postačí sehnat jen desetinu peněz z vlastních zdrojů, ještě v březnu museli mít kupující 20 %. A zvýšil se i limit pro celkovou výši úvěru ve vztahu k měsíčnímu příjmu. I to zvyšuje počet zájemců, kteří by od vás mohli nemovitost koupit. Takže na závěr se dá říci = prodeje se nebojte, dobře do dopadne :)

16.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno Remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.