RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak prodat dům ve špatném stavu

Máte starý dům ve špatném stavu a uvažujete o jeho prodeji? Ideální je spojit se se zkušenou realitní kanceláří a zvážit, jaké máte možnosti. Je dům zralý ke zbourání nebo půjde opravit? Vyplatí se investovat do home stagingu, nebo je lepší jen dům vyklidit a upravit zahradu? Otázek je spousta a vždy samozřejmě záleží na konkrétním domě, pozemku a hlavně lokalitě.

Dům před rekonstrukcí je levnější

Ne každý si může dovolit koupit nový dům, takže je i velká poptávka po starých domech s tím, že nový majitel bude postupně investovat do rekonstrukce. Když máte k domu pěkný pozemek a ten je v dobré lokalitě, máte vyhráno. Dům prodáte za pěkné peníze. Když je pozemek malý, v neatraktivní lokalitě, pak to bude s prodejem těžší. Ale nezoufejte, kupec se skoro vždycky najde. Otázka je, kolik za svou nemovitost dostanete.

Pozemek má svou cenu

Možná že je váš dům na spadnutí, ale pořád je tady pozemek, který svou hodnotu neztrácí. Nový majitel bude sice muset investovat do demolice nebo rekonstrukce, ale stavební pozemek mu zůstane. K tomu je k dispozici přípojka vody, elektřiny, možná i plynu a kanalizace. I takový pozemek má svou hodnotu, takže neprodávejte zbytečně na vlastní triko pod cenou. S makléřem možná najdete kupce, který bude ochoten zaplatit o dost více, než si představujete.

Spolupráce s realitkou

Domy ve špatném stavu mají lidé tendenci prodávat velmi levně. Často přitom nemusejí a připraví se i o statisíce. Rozhodně se vyplatí konkrétní nemovitost alespoň projít se schopným makléřem. I když pak dům prodáte sami, konzultace s odborníkem se vyplatí. Makléři navíc nabízejí první konzultaci zdarma, takže se k ničemu ještě nezavazujete.

Jak již bylo zmíněno výše, nejdůležitější je velikost pozemku, stav starého domu a lokalita nemovitosti.

12.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní kancelář brno město

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.