RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak prodat nemovitost co nejrychleji a netratit

Prodat nemovitost rychle a výhodně je sen každého, kdo nemovitost prodává. Jak ale na to? Má smysl tlačit na pilu? Je nutné spolupracovat s realitní kanceláří? A co když se prodej nedaří? Otázek je spousta. V tomto článku se pokusíme na ně odpovědět. Začneme tím, že spolupráce se spolehlivou realitní kanceláří nebo jen s makléřem se vyplatí. Nejen vyplatí, ale je to základ úspěchu. Dobrý makléř totiž ví, kde a za kolik má smysl vaši nemovitost nabízet. Když máte v hlavě přemrštěné představy o ceně, řekne vám to.

Největší dopad na rychlost prodeje má samozřejmě charakter nemovitosti a její cena. Nemovitost už moc nezměníte (maximálně investovat do home stagingu), cenu nastavit můžete. Poraďte se o ní se zkušeným makléřem. Aby vám cena pomohla s rychlým prodejem, měla by být opravdu dobře nastavená, protože je to právě cena, která dělá z některých (i dobrých) nemovitostí „ležáky“, které není možno prodat.

Kde a jak inzerovat

V praxi je důležitá ještě jedna věc. Kde a jak vaši nemovitost inzerovat. Tady právě přichází na řadu makléřovy zkušenosti. Makléř vyhodnotí, kdo by mohl vaši nemovitost koupit a přesně takovému druhu lidí ji nabídne. Může využít vlastní databázi investorů, sociální sítě, realitní servery, email marketing, zahraniční klienty i papírové letáky. Tady se nejvýrazněji ukáže, na jakého makléře jste narazili. Když totiž vytvoří skvělou prezentaci vaší nemovitosti a dodá ji tam, kde si ji uvidí potenciální kupec, máte skoro vyhráno!

Skvělé fotky a videoprezentace

Makléř vám zajistí i profesionální nafocení nemovitosti a dokonce i videoprezentaci, která vše urychlí. Odfiltruje ty, kteří by prohlídkou na místě jen ztráceli čas a podpoří opravdové zájemce. Makléř poradí a realizuje i další finty. Dodá například plachtu s nápisem „NA PRODEJ“ plus telefonní číslo, nebo přihodí nabídku do vhodného newsletteru.

Když se prodej se realitní kanceláří delší dobu nedaří, promluvte si o strategii prodeje, případně snižte cenu, ale určitě netlačte zbytečně na pilu.

12.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.