RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak prodat zemědělskou půdu

Vlastníte zemědělskou půdu a uvažujete o jejím prodeji? Záleží na lokalitě a na tom, v jakém stavu půda je. Zajímá vás, jak nejlépe zemědělskou půdu prodat? Máte hned několik možností, jak na to:

  • Realitní servery. První možností, která vás napadne, je určitě tvorba jednoduchého inzerátu na několika specializovaných realitních serverech. Můžete vyzkoušet nejnavštěvovanější portál sreality.cz nebo třeba specializovaný portál www.farmy.cz. Vytvoříte inzerát, určíte prodejní cenu a čekáte, kdo se ozve.
  • Spolupráce s realitkou. Realitní makléři se obvykle specializují na různé typy nemovitostí a s prodejem tak odborně pomohou. Obzvláště v případě, když se vaše pozemky nacházejí v oblasti určené územním plánem k budoucímu jinému využití.
  • Oslovit zemědělce přímo. Můžete se podívat na portál Ministerstva zemědělství e-agri.cz, zjistíte, kdo hospodaří na okolních pozemcích. Poté můžete své polnosti nabídnout těmto sousedům k odprodeji. Oslovte alespoň dva nebo ještě lépe více zemědělců, ať si uděláte představu o ceně, kterou jsou ochotni nabídnout.
  • Aukce přes internet. V poslední době je to možnost, která je stále oblíbenější. Organizátor aukce zve osobním dopisem nebo emailem do aukce velkou skupinu zájemců o půdu, především zemědělce a velké vlastníky pozemků v okolí dané nemovitosti. V aukci máte šanci získat za své pozemky i vyšší ceny, obzvláště když se o ně přetahuje více zájemců.

Cena zemědělské půdy

Určit cenu zemědělské půdy je trochu oříšek. Když se podíváte na realitní servery, tak můžete porovnat podobné nabídky prodeje zemědělské půdy. Nejlépe vám však s určením prodejní ceny pomůže realitní makléř. Ten umí rychle zjistit, za kolik se zemědělská půda v dané oblasti prodává. Cenu pozemku můžete zvýšit tím, že oslovíte více zájemců, kteří se o ně budou přetahovat. V nejlepším případě dostanete nejvyšší cenu v internetové aukci.

23.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.