RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak realitka zajišťuje dlouhodobý pronájem bytů

Zajímá vás, jak spolupracuje makléř a pronajímatel bytu? Když totiž chcete dlouhodobě pronajímat byt, vyplatí se vám spolupracovat s makléřem nebo realitní kanceláří, protože vám zajistí slušné a platící nájemníky, kteří byt nezničí. A o to většinou pronajímatelům hlavně jde. Obvykle to funguje tak, že realitní kancelář inzeruje pronájem daného bytu a společně s pronajímatelem vybere vhodné nájemníky. Ale co dál?

Makléř je s nájemníky v kontaktu

Když máte nájemníky, hodí se, aby s nimi byl někdo v kontaktu. Buď přímo vy nebo váš makléř. Kromě pravidelné platby nájemného na váš účet je totiž občas potřeba řešit i jiné věci. Když jste s nájemníky v kontaktu, zjistíte, jak se jim v bytě žije, můžete se dozvědět, jaké opravy a úpravy by v bytě byly vhodné. I kvůli toho, aby se nájemníkům v bytě dobře bydlelo. A to většinou pronajímatel chce - aby se jednalo o dlouhodobý pronájem a jemu chodilo na účet pravidelně nájemné.

Když jsou nájemníci "problémoví"

Může se stát, že si na vaše nájemníky stěžují sousedé, nebo se zpožďují s placením nájemného. To je samozřejmě problém. Dříve než nájemníky vyhodíte, je dobré se s nájemníky pobavit. Ještě lepší je komunikovat s nimi průběžně, což může zajistit i makléř. Ten tak může třeba zjistit, že si sousedé stěžují neoprávněně, nebo zjistí opravdový důvod, proč se nájemník zpozdil s placením. Hlavně však díky pravidelným kontaktům zjistí, jaká je důvěryhodnost nájemníka. Třeba se nakonec z "problémových" nájemníků vyklubou nájemníci spolehliví.

Když nájemníci odcházejí, ať už z jakéhokoliv důvodu, realitní kancelář by měla být schopna co nejrychleji zajistit, aby byt nezůstal volný. Ne však za každou cenu brát kohokoliv, opět je potřeba najít platící nájemníky, kteří byt nezničí!

2.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.