RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak řešit připojení stavby k sítím - vodovody a kanalizace

Když se chystáte stavět dům, potřebujete zajistit připojení stavby k sítím. Budete do domu přivádět elektřinu, vodu, možná i plyn. Potřebujete, aby sítě byly v dosahu pozemku a vy si tak mohli zřídit přípojky. V tomto článku se podíváme na vodovody a kanalizace, tedy na základní postup při připojení stavby na vodovody a kanalizace.

Vodovodní síť nám zajišťuje dodávku upravené pitné vody, kanalizační síť pak slouží k odvodu splaškových a dešťových vod. V obou případech je potřeba se připojit na veřejný vodovod a kanalizaci. Právě úsek mezi naší stavbou a veřejnou sítí je přípojka. Pro každou stavbu s číslem popisným se zřizuje přípojka zvlášť.

V praxi tedy při stavbě nového rodinného domu potřebujeme s provozovatelem vodovodu a kanalizace domluvit možnosti technického řešení napojení. Tady se dostává do hry náš projektant, který zpracuje projekt, který je pak základním podkladem pro jednání s úřady.

Realizaci stavby můžete udělat sami, nebo ji pro vás udělá specializovaná firma. Provedenou stavbu přípojky je nutno geodeticky zaměřit. Toto geodetické zaměření je pak základním podkladem k dokumentaci skutečného provedení stavby a může poskytnout údaje i pro vypracování případných věcných břemen.

Při budování přípojek je potřeba přihlédnout také k zásadám řízení sítí a také ochranným pásmům jednotlivých sítí. Nejdůležitější je to u plynovodů.

19.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.