RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak se připravit na prohlídku bytu

První prohlídka bytu nebo jiné nemovitosti je velmi důležitá. Když si byt prohlídnete pozorným okem a budete mít připraveny dobré otázky, zjistíte to základní, co potřebujete. Ať už hledáte nájem nebo se chystáte byt koupit, vyplatí se na prohlídku připravit. Případně si s sebou vzít i zkušeného odborníka. V tomto článku se podíváme, na co při prohlídce bytu či jiné nemovitosti nezapomenout.

Co je pro prohlídku důležité

Připravili jsme základní seznam bodů, které při prohlídce neopomínejte:

  • Technický stav nemovitosti. Pořádně si prohlédněte technický stav včetně balkónu. Doptejte se na detaily, klidně nechejte technický stav zkontrolovat odborníka. Případné opravy a rekonstrukce bývají velmi nákladné.
  • Čas prohlídky. Důležité je vidět byt za denního světla. Podle toho poznáte, jak je prosvětlený, jestli není temný, jak vypadá ve dne. Vyplatí se přijít v plné pozornosti, určitě bez dětí, které by vám pozornost ubírali.
  • Obhlídka okolí. Do prohlídky okolí patří i kontrola společných prostor, sklepa, chodeb a okolí domu. Vnímejte i sousedy, zeptejte se na správce objektu, na úklid společných prostor a na vše, co vás během prohlídky napadne.
  • Dokumenty k nemovitosti. V neposlední řadě vás musí zajímat důležité dokumenty k nemovitosti – nabývací titul, list vlastnictví, finanční stav bytového domu a výše záloh do fondu oprav, revizní zprávy k bytu i k celému domu apod.
  • Předpisy záloh. Určitě vás budou zajímat i měsíční náklady na bydlení. Poproste majitele o předpisy záloh, uvidíte z nich, kolik zhruba budete za energie platit.

Jestliže jdete na prohlídku družstevního bytu, bude vás zajímat hospodaření družstva, možnost přepisu bytu do osobního vlastnictví, zápisy z jednání SVJ nebo družstva apod.

Pečlivá prohlídka vám výrazně pomůže při rozhodování ohledně koupě bytu nebo jiné nemovitosti.

10.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.