RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak se stát investorem už během studia

Investování do nemovitostí láká spoustu lidí, ale málokdo s tím začne už jako náctiletý. Hlavní důvody jsou dva. Prvním bývají obvykle finance, které se studentům většinou nedostávají, druhým pak skutečnost, že drtivá většina studentů má jiné zájmy. Když však opravdu chcete začít s investicemi do realit už v opravdu mladém věku, může to být vaše velká výhoda do budoucna. V takovém případě rozhoduje, jestli máte nějaké peníze.

Pracovat a šetřit

Když nemáte bohaté rodiče, kteří by vám dávali měsíční kapesné v řádech desetitisíců korun, pak je zde ještě cesta, že začnete chodit po brigádách a šetřit si. Možná se vám zdá, že stejně nemůžete ušetřit dost, abyste si pořídili třeba byt, ale nějak je potřeba začít. Když se vám během studií podaří ročně ušetřit třeba 80 000 Kč (cca 6500 Kč měsíčně), za 5 let budete mít 400 000 Kč a můžete opravdu koupit svou první menší nemovitost (třeba malý byt na Ostravsku).

První investice do nemovitosti

Když léta pracujete a šetříte, není lehké vybrat první nemovitost, do které budete investovat. Je dobré se poradit s těmi, co tomu opravdu rozumějí, a kterým věříte. Jste teprve na začátku a rozhodně se vyplatí, najít si někoho zkušenějšího a učit se, jak to v realitách chodí. V této fázi je ideální najít si nějakého mentora, od kterého se můžete učit. Je důležité, abyste si rozuměli i lidsky, aby pro vás byl inspirací a posunul vás dále. Takoví lidé bývají často makléři nebo pracují v realitních kancelářích, ale mohou to být i investoři na vlastní pěst.

Další vzdělávání

Jestli to myslíte s investováním do nemovitostí vážně, určitě se nadále vzdělávejte. Jednak v oboru realit, ale také v tom, co vás zajímá. Investování může být vaše životní poslání, ale také třeba jen koníček, který vám zvýší životní standard. Kromě vzdělávání je důležité vaše odhodlání, vůle a píle. Protože i tady platí otřepaná fráze, že bez práce nejsou koláče.

19.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář v Brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.