RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak se vyvíjí trh nemovitostí v době pandemie

Zajímá vás aktuální stav a vývoj na trhu nemovitostí v této šílené době s koronavirové? Možná vás napadne, že jde všechno z kopce, takže se změnila i situace v realitách. Určitě změnila, ale výrazně méně, než by člověk očekával. V podstatě se spíše změnilo vše kolem (prohlídky, komunikace, prezentace), ale samotné ceny zůstávají podobné. Pojďme se podívat na aktuální situaci podle konkrétních typů nemovitostí.

Ceny bytů spíše rostou

O byty je stále velký zájem. Obzvláště ve velkých městech je mnohem větší poptávka po bytech než jejich nabídka. Výstavba nových bytů probíhá pomalu a je nedostatečná. Lidé navíc v této době rádi investují do bytů, protože panuje obava z budoucnosti a faktem je, že vlastnit nemovitost je určitá jistota. Navíc jsou teď velmi levné hypotéky. Všechny tyto aspekty mají podíl na tom, že ceny bytů neklesají, ale spíše pomalu rostou.

Ceny stavebních pozemků kolem měst také rostou

V tomto roce jsme byli nuceni zůstávat doma, a mnoho lidí si tak uvědomilo, jak je důležité mít vlastní zahradu. I proto se hlavně mladé rodiny rozhoupaly a začaly se poohlížet po pěkném stavebním pozemku v okolí měst, kde by si mohly postavit rodinný dům. V atraktivních oblastech tak ceny stavebních pozemků v době pandemie také rostou. Stejně tak jako ceny zahrádek v zahrádkářských koloniích.

Zájem o chaty a chalupy je enormní

Rekreační nemovitosti jsou dnes v kurzu ze stejného důvodu, jako stavební pozemky kolem měst. Dovolené v zahraničí se letos téměř nekonaly a kdo ví, jak tomu bude v následujících letech. Lidé jednoduše touží po klidu a místě, kam se dá z města utéct v takových chvílích, jaké nabídl tento specifický rok. Opět je zde mnohem vyšší poptávka než nabídka, což žene i ceny chat a chalup nahoru.

Ceny pronájmů stagnují nebo i klesají

Obzvláště v Praze se zvýšila nabídka dlouhodobých pronájmů bytů, a to z důvodu toho, že spousta krátkodobých pronájmů (například Airbnb byty) přešla na dlouhodobé pronájmy. Ceny tak v některých městech opravdu klesaly. Mimo turistická místa a velká města pak ceny pronájmů spíše stagnují.

6.12.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.