RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak sehnat peníze na rekonstrukci domu

Jestli jste koupili nebo podědili starý dům, budete nejspíš potřebovat peníze na rekonstrukci. Případně už delší dobu ve starším domě žijete a přišel čas, kdy už je nutné investovat do větších oprav domu. Jestli chcete jen vyměnit vchodové dveře, budou vám asi stačit úspory, ale jestli chcete přistavět patro nebo rekonstruovat střechu, nejspíše už budete potřebovat peníze od banky. V tomto článku se podíváme na nejrůznější možnosti, jak peníze na rekonstrukci získat.

5 nejčastějších variant financování

Jak vás asi hned napadne, nejčastěji si lidé na rekonstrukci rodinného domu půjčují od banky, případně od nebankovních subjektů nebo od rodiny a přátel. Tady je 5 nejčastějších způsobů, kde peníze sehnat:

  1. Hypotéka. Hypotéku získáte u každé banky. Je to výhodný úvěr, ale budete za něj muset ručit nemovitostí. Nejlépe se o tom poraďte se svou realitní kanceláří, která vám určitě poradí a výběrem hypotéky provede.
  2. Spotřebitelský úvěr. Méně výhodný je spotřebitelský úvěr, kde vám však půjčí i bez zástavy(záruky) nemovitosti. Tato varianta se používá v případě, že na hypotéku z jakéhokoliv důvodu nedosáhnete. Úrok je zde ale o poznání vyšší.
  3. Stavební spoření. Jestliže máte stavební spoření, je to ideální příležitost, jak jej využít. Jedná se také o úvěr ale s dost výhodnými podmínkami.
  4. Půjčka od rodiny či přátel. Relativně nejlevnější je půjčit si bezúročně od rodiny nebo blízkých přátel. Ne každý má však takovou možnost, navíc se takovou půjčkou mohou pokazit rodinné a kamarádské vztahy. Tuto variantu zvažujte opravdu pečlivě!
  5. Vlastní zdroje. Jestli máte naspořeno, pak je to nejjednodušší a nejlevnější. Když si nechcete půjčovat od banky, můžete zvolit také postupnou rekonstrukci a do svého domu investovat vždy, když něco našetříte.

Poraďte se s odborníkem

Při půjčkách, hypotékách a vůbec když jde o hodně peněz je rozumné se poradit s odborníkem. Ideálně s nezávislým poradcem, který nepreferuje jednu konkrétní banku kvůli provizím atp. Dobrou variantou je oslovit realitní kancelář, která vám například pomáhá (pomohla) s nákupem staršího domu. Makléři se obvykle vyznají i v oblasti financování, případně mají v rámci realitky specialistu, který se na financování zaměřuje.

23.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel kanceláře REMAX

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.