RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak shánějí majitelé bytových domů poctivé nájemníky

Vlastnit celý bytový dům vypadá jako sen. Na druhou stranu je to i náročná práce skoro na plný úvazek. Je potřeba řešit rekonstrukce a neustálou údržbu domu, občas investovat i do nějakých inovací a hlavně shánět nové nájemníky, když někdo ze stávajících odchází. Do toho je nutné řešit s nájemníky nejrůznější problémy, mít pod palcem nájemní smlouvy a spoustu další byrokracie a věcí kolem bytového domu. Na druhou stranu výdělek je obvykle nadstandardní.

Spolupráce s realitní kanceláří

Ideální řešení pro majitele bytového domu je dlouhodobá spolupráce s místní zkušenou realitní kanceláří. Pro realitku je to výborná práce, protože se jedná o dlouhodobou dohodu. Realitní kancelář se postará o právní stránku věci, připraví veškeré smlouvy, poradí se s majitelem i o výši nájemného.

Hlavně však bude shánět prověřené bezproblémové nájemníky, kteří budou včas platit, a k bytu se budou chovat slušně. Když totiž narazíte na špatného nájemníka, můžete z toho mít i velké problémy. Kromě toho, že třeba neplatí nájemné, může poničit samotný byt, udělat dluhy na energiích a ještě ho nebude moci z bytu dostat. I s tím vám realitka pomůže.

Dlouhodobý pronájem je výhodnější

Ideální je, když u vás slušní nájemníci vydrží dlouho. To znamená dva a více let. Proto nejsou úplně optimální studenti, kteří hodně mění bydlení a navíc je zde velká pravděpodobnost, že budou pořádat různé párty a budou hluční, což se zase nemusí líbit dalším nájemníkům. Samozřejmě jsou i studenti, kteří se do bytu přestěhují na celých 5 let studia a pak v bytě zůstanou třeba ještě déle.

Při samotném výběru nájemníků se hodí, ať je přítomen i majitel, aby měl konečné slovo. Může dát i na svůj vnitřní pocit, a kromě podpisu faktické smlouvy navázat s nájemníky i osobní vztah, což obvykle pomáhá k tomu, aby se nájemníci v domě cítili ještě lépe.

27.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.