RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak udělat kvalitní fotky nemovitosti

Když chcete prodat nemovitost, to nejlepší, co proto můžete udělat, je najít si spolehlivého a schopného makléře. Ten vás celým prodejem provede. Když chcete inzerovat sami, pak jsou základem kvalitní fotografie nemovitosti. V tomto článku se podíváme na to, jak udělat slušné fotky i bez profesionálního fotografa (i když ten bude vždy ještě o třídu lepší).

Dobře nafocená nemovitost osloví více zájemců. Rychleji a výhodněji nemovitost prodáte. Přitom fotografování nemovitosti není zase tak jednoduché. Když se do toho chcete pustit sami, zvažte i home staging, což je profesionální příprava nemovitosti na prodej. Ale teď už k samotnému focení. Pojďme se podívat na několik jednoduchých zásad:

  • Pozor na nepořádek. Před focením byt vykliďte. Nefoťte své osobní věci ani žádný nepořádek, zájemce zajímají pokoje, dispozice, interiér se všemi detaily.
  • Příliš světla škodí. Lidé často fotí přesvětlené fotky, kde pak nejsou vidět veškeré detaily. Ani přítmí není dobré, zkuste vychytat ideální světlost. Foťte za denního světla. Tady se nejvíce pozná rozdíl mezi amatérem a profesionálem.
  • Přidejte fotky okolí domu. Vyfoťte dům i zvenku, foťte výhledy a nejbližší okolí domu, zájemce to velmi zajímá a často se na to zapomíná.
  • Neupravujte fotky ve Photoshopu. Foťte pravdivě a neupravujte fotky tak, aby některé nepříjemné detaily nebyly vidět. Dokonce zjevné nedostatky i zmiňte v inzerátu. Fotky mají být pěkné, ale ne fiktivní.
  • Vyfoťte i společné prostory. Kromě interiéru, balkónu a sklepa vyfoťte i chodby, výtah a další společné prostory. Obzvláště když jsou v dobrém stavu, zvýší to zájem o vaši nemovitost.

Ještě jednou zmíníme, že nejlepší je pozvat si profesionálního fotografa. Ideálně přes realitku, protože existují fotografové, kteří se na focení nemovitostí specializují. Když chcete fotit sami, pomůže vám kvalitní fotoaparát, vhodná denní doba a alespoň výše zmíněné instrukce. Hodně štěstí s prodejem!

12.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.