RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak určit optimální výši nájemného

Existuje spousta faktorů, které ovlivňují výši nájemného – lokalita bytu, velikost a kvalita bytu, náklady na energie i kvalita inzerátu. Určit vhodné nájemné je klíčové, protože pak můžete sehnat i ideální nájemníky. Když dáte nájemné moc vysoké, možná se vám nikdo neozve, případně si nebudete moci vybírat z více nájemníků. Když dáte nájemné zbytečně nízké, připravujete se o pasivní příjem. Dlouhodobě. Pojďme se na jednotlivé faktory podívat:

  • Lokalita je základ. Nejdůležitější je lokalita. Když srovnáte nájmy podobných bytů ve vašem okolí, uděláte si představu, kde se nájmy pohybují. Myslete však na to, že jde o nabídku (někdy přestřelenou), ne o reálně domluvené nájmy. Důležitá je i konkrétní poloha domu (u cesty, blízko lesa apod.).
  • Velikost a kvalita bytu. Čím větší byt, tím vyšší nájem, to je jednoduché. Nemá smysl srovnávat nájmy bytu 1+1 a 3+1. Kvalita bytu zahrnuje spoustu faktorů – vybavení bytu, ve kterém patře byt je, na kterou světovou stranu má okna, jestli má sklep a balkón, jakou má dispozici a jestli je po rekonstrukci, patří k němu parkovací místo apod.
  • Náklady na energie. Důležité jsou také měsíční náklady na energie a služby. Čím úsporněji je byt zařízen, tím vyšší můžete požadovat nájemné.
  • Dobrý inzerát. Faktem je, že o konečné výši nájemného rozhoduje i kvalitní inzerát. Když budete mít skvělý inzerát s profesionálními fotografiemi, dispozičním plánkem nebo i videoprohlídkou, můžete jít s nájmem trochu výše i proto, že zaujmete více zájemců.

 

Chcete i ideální nájemníky? Nabídněte nižší nájemné!

Když už určíte optimální nájemné, můžete ho na konci ještě trochu snížit. Zní to možná trochu divně, ale je to logická úvaha. Získáte tak totiž pravděpodobně o dost více zájemců, a můžete si tak vybrat ty pravé nájemníky. Mít spolehlivé a slušné nájemníky je nakonec více, než získat několik set korun měsíčně navíc. Když narazíte na neplatiče nebo na někoho, kdo vám byt zdemoluje, budete vše těžko řešit, i když je právo na vaší straně.

8.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš šimek remax brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.