RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak vybrat správnou hypotéku

Hypotéka je v životě každého člověka velká věc. Jedná se o půjčku, kterou zpravidla splácíme dlouhá léta, i desetiletí. V dnešní době nabízejí banky různé hypotéky za různých podmínek. Laik se v tom těžko vyzná. Tak jako v jiných oborech, i tady je základ získat na svou stranu schopného odborníka, který nám poradí. Zjišťovat varianty sám, obcházet jednotlivé banky a vyjednávat s nimi, to zabere jednak spoustu času, ale hlavně není lehké se zorientovat a správně rozhodnout.

Najít si dobrého poradce

Základem úspěchu je najít si dobrého poradce, který se na hypotéky zaměřuje. Ideální je oslovit někoho, koho vám jako osvědčeného doporučí vaše rodina nebo přátelé. Když už takového poradce seženete, máte vyhráno. Vše s ním otevřeně proberete, ujasníte si, co přesně chcete, dodáte veškeré potřebné informace a budete mu důvěřovat. Výsledkem bude konkrétní nabídka, kterou poradce vyhodnotí jako pro váš případ nejvýhodnější. Důležité je nic nezatajovat, poradci se otevřít. Jste na jedné lodi. Jen tak dosáhnete na tu nejlepší hypotéku na trhu přímo vám na míru.

Nedosáhli jste na hypotéku? Připravte se na další pokus

Může se stát, že ani se skvělým poradcem na hypotéku nedosáhnete. To však není jeho chyba, naopak vás to alespoň donutí si uvědomit, že musíte buď zvýšit své příjmy, nebo změnit své plány tak, abyste dosáhli třeba na nižší hypotéku. Může to znamenat i výběr jiné nemovitosti, nebo přehodnocení plánů na velikost vašeho domu, který se chystáte postavit.

Většinou jsou problémem nízké prokazatelné příjmy. U OSVČ je potřeba zvýšit příjmy na daňovém přiznání a pokusit se zažádat příští rok. Další variantou je najít si ještě další práci, buď vy nebo váš partner či partnerka, se kterou o hypotéku budete žádat.

Hodně štěstí!

6.7.2020

Tomáš Šimek z remaxu

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.