RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak výhodný je prodej nemovitosti přímo realitce

Občas se setkáte s nabídkou realitní kanceláře, že vaši nemovitost sama přímo odkoupí. To vždy znamená, že to pro ni bude výhodné. Obecně platí, že realitní kancelář vždy věří, že nemovitost prodá výhodněji. Na rozdíl od vás nespěchá, nemovitost si může upravit a prodávat tak dráž. V některých situacích je to výhodné i pro vlastníka nemovitosti, hlavně v případě, že spěchá na peníze a prodej nemovitosti třetí osobě by byl zdlouhavý a komplikovaný (exekuce apod.).

Když vás tíží finanční situace a potřebujete peníze co nejrychleji, můžete na takovou nabídku kývnout. Sice vždycky přicházíte o určitá procenta, o která prodáte nemovitost levněji, na druhou stranu získáváte peníze okamžitě na účet. V některých životních situacích je prostě rychlost důležitější než pár desítek tisíc korun.

Prodávejte důvěryhodné realitní kanceláři

Když už přistoupíte na odprodej nemovitosti realitní kanceláři, jednejte ideálně s osvědčenou realitkou, která má dobré reference. Když se jedná o celosvětově známou značku (jako je například REMAX), máte jistotu, že jste nenarazili na podvodníky. Realitní kanceláře si dlouhodobě budují dobré jméno, takže jednají férově.

Samozřejmě se může stát, že vás bude makléř tlačit k prodeji nemovitosti pod cenou. Spěcháte, výhoda je na jeho straně. Když však narazíte na férového makléře, spokojené budou nakonec obě strany.

Kolik na tom vydělá realitka

Když realitní kancelář cítí, že je to pro ni výhodné, nemovitost od vás ráda odkoupí. Může do ní pak ještě investovat, provést rekonstrukci, pozemek rozdělit, zaplatit si homestaging apod. Na konci využije všech svých zkušeností a prodá nemovitost se ziskem. Výše zisku není předem jistá, každopádně pohybuje se kolem 20 % ale to už se prodávajícího netýká.

5.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Výkup nemovitosti

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.