RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak vypadá správa pronájmu realitní kanceláří

Když vlastníte byt, více bytů nebo dokonce bytový dům, sami víte, kolik práce dá, o byt se starat, shánět vhodné nájemníky, a všechno kolem pohlídat. Některé realitní kanceláře proto nabízejí službu "správa pronájmu", což znamená, že se o všechno kolem pronájmu za určitý poplatek postarají. Zajistí vám tak kompletní správu bytu nebo více bytů. Ušetříte si tak čas a starosti.

Pojďme se podívat, co obvykle taková správa pronájmu zahrnuje:

  • Údržba nemovitosti. Realitka obvykle řeší technické havárie (únik vody či plynu), spolupracuje s vlastními řemeslníky a často má i vlastního člověka, který právě drobné opravy v bytech okamžitě řeší. Když jsou náklady na opravu vyšší než dohodnutá částka (např. 2 000 Kč), pak musí klient opravu odsouhlasit.
  • Nonstop na příjmu. Realitka zajistí, že na uvedeném telefonním čísle bude vždy někdo na příjmu pro případ potřeby (pro pronajímatele i nájemníky).
  • Vyhledání nájemníků a vybírání peněz. Realitka zajistí vyhledávání vhodných nájemníků a podnájemníků včetně včasného vybírání nájemného (i upomínky a případné vymáhání). Samozřejmostí je i komunikace s nájemníky.
  • Vyúčtování služeb. Další běžnou věcí je vyúčtování služeb, odečty stavů, vyřizování odchozích plateb za služby, zajištění přepsání všech energií a služeb (měřiče elektřiny, vody a plynu) na klienta apod.
  • Další služby. Mezi další služby, které souvisí se správou pronájmu, patří zajištění kontrol a technických inspekcí, příjem a zpracování pošty, monitoring a aktualizace nájemních smluv, pojištění nemovitosti apod.

12.10.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.