RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak vypadá úspěšný makléř

Úspěšný makléř je profesionál. Vzdělává se, má nadhled, je klidný a řeší věci racionálně. Dbá na své dobré jméno, takže jedná férově, je spolehlivý a dodržuje, co slíbil. Takovéto vlastnosti se dají naučit, spousta lidí je má odjakživa. Nejde jen o to prodat co nejvíce nemovitostí, ale také o to, aby byly spokojeny obě strany – prodávající i kupující. Úspěšný makléř udělá z prodeje a nákupu nemovitosti win – win situaci.

Co pomáhá makléři, aby byl úspěšný

Makléři mohou pracovat pro konkrétní realitní kancelář nebo sami na sebe. Obě varianty mají svá pro a proti, ale faktem je, že s podporou realitní kanceláře je jednodušší se prosadit a jako makléř uspět. Profesionální realitní kancelář podporuje vzdělávání svých makléřů, dává jim zázemí v podobě týmu, se kterým může makléř konzultovat různé problémy. Když makléř pracuje pro uznávanou realitní kancelář (například REMAX), pak mohou využít dobrého jména značky. Zvyšuje se důvěryhodnost makléře.

Úspěšný makléř se také vzdělává a nebojí se nových trendů ani technologií. Součástí profesionální prezentace nemovitosti jsou v dnešní době už běžně videoprohlídky, půdorysy, profesionální fotografie nebo i snímky z dronu. To neznamená, že makléř musí být skvělý fotograf, spíše by měl mít kolem sebe tým kvalitních profesionálů na volné noze, se kterými bude v případě potřeby spolupracovat.

Spolehlivost a časová flexibilita

Absolutním základem úspěšného makléře je stoprocentní spolehlivost a časová flexibilita. Spolehlivost by měla patřit k výbavě všech profesionálů napříč obory. Když totiž nejste spolehlivý, rychle ztrácíte dobré jméno. Časová flexibilita je náročnější. Makléř si musí dobře organizovat čas, být schopen chodit na prohlídky odpoledne i večer, o víkendech i ve svátek. V těchto časech a dnech mají totiž zájemci a lidé obecně nejvíce času, nejsou obvykle v práci.

Práce makléře možná vypadá jako snová, ale je to spíše dřina. Nejde jen o prohlídky, makléř stráví spoustu času přípravou, byrokracií, komunikací s klienty i zájemci. Musí se vzdělávat a nesmí dělat chyby. Výhodou pak je, že každým rokem získává makléř další a další zkušenosti, které pak může v dalším průběhu kariéry zúročit.

14.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.