RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak vyřešit prodej jedné nemovitosti a nákup druhé

Tuto situaci řeší spousta lidí. Chtějí prodat svůj byt nebo dům, kde zrovna bydlí, a za utržené peníze si pořídit novou nemovitost. Zní to celkem jednoduše, ale v praxi je to zapeklitý oříšek hlavně ohledně načasování. Když nemáte dost peněz na nákup nové nemovitosti bez prodeje a nechcete si brát hypotéku, pak je nejlepší první nemovitost prodat, a až poté řešit nákup nové nemovitosti. Každopádně se vám vyplatí spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, která vám pomůže nejen s prodejem, ale také s výběrem a nákupem nové nemovitosti. Schopný makléř vás celým procesem bezpečně provede, a zajistí, že z celé akce vyjdete s co možná nejlepším výsledkem.

Jak postupovat

V podstatě máte tři možnosti, jak vyřešit prodej jedné a zároveň nákup druhé nemovitosti:

  • První koupit, potom prodat. Super varianta, když máte dost peněz nebo když si chcete vzít krátkodobou hypotéku. Nemusíte se dvakrát stěhovat, není takový tlak na rychlý prodej, ale přesto tuto variantu volí málokdo.
  • První prodat, potom koupit. Tato varianta je nejrozšířenější a nejbezpečnější. V klidu své bydlení prodáte a pak víte, kolik máte peněz a kolik můžete do nového bydlení investovat. Nevýhodou je potřeba řešit čas mezi prodejem a nákupem. To se dá řešit stěhováním do krátkodobého nájmu. Další variantou je, že se domluvíte s kupcem, že vás nechá v nemovitosti ještě pár měsíců bydlet.
  • Řešit prodej i nákup současně. Velmi náročná varianta, kde potřebujete nejen schopného makléře, ale i kus štěstí. Musí se dobře načasovat všechny termíny. Pravdou je, že tato varianta je dost stresující a ne vždy to vyjde podle představ.

 

Když tedy plánujete změnu bydlení, je potřeba se rozhodnout, jak to provést. Poraďte se se zkušeným makléřem a postupujte tak, abyste se nedostali do časového tlaku, který by vedl k nevýhodnému prodeji nebo uspěchanému nákupu nemovitosti.

25.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.