RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak zabezpečit nemovitost před odjezdem na dovolenou

S letními prázdninami na dosah je pro všechny čas plánovat zaslouženou dovolenou a odpočinek. Pokud vlastníte nemovitost, je však důležité myslet i na její bezpečnost a ochranu, zatímco budete vychutnávat slunce, pohodu, relax a třeba i dobrodružství

Proto jsem pro vás připravil několik typů, jak zajistit bezpečnost nemovitosti během vaší nepřítomnosti.

1. Zabezpečte vstupy

Ujistěte se, že všechny vstupy (dveře, okna, balkony) jsou správně uzamčené a zabezpečené. Investujte do kvalitních zámků, případně přidejte další bezpečnostní prvky, jako jsou alarmy nebo kamerový systém.

2. Sdílení klíčů

Pokud jste svěřili klíče sousedům nebo přátelům, ujistěte se, že na sebe máte správné kontaktní údaje pro případ nechtěné aktivace/deaktivace alarmu. Můžete také zvážit využití bezpečnostních schránek nebo elektronických zámků.

3. Osvětlení a zdání obývanosti

Použijte automatické časovače na osvětlení, které budou zapínat a vypínat světla v různých místnostech. To vytváří zdání obývané nemovitosti a snižuje pravděpodobnost zájmu nenechavých osob.

4. Sousedská spolupráce

Navázání dobrých vztahů se sousedy může být velmi užitečné. Požádejte je, aby vám pomohli například s vyprazdňováním schránek na poštu a zaléváním rostlin. Plná schránka dává pocit neobývanosti a jako pěst na oko může lákat nenechavce.

5. Zabezpečení cenných věcí

Cenné předměty, jako jsou šperky nebo elektronika, by měly být uloženy na místě, kam není vidět skrze okna či ve zabezpečeném úložném prostoru uvnitř nemovitosti. 

6. Vypnutí jističů

Vypněte jističe vedoucí například ke spotřebičům, abyste snížili riziko požáru nebo nehody. Zvláště je důležité vypnout jistič pro sporák, trouby a další zařízení, která vyžadují přímou dohlednost.

7. Zastavení příchozí pošty

Kontaktujte poštu a požádejte o zastavení doručování pošty na dobu vaší nepřítomnosti. Nevyplněnou schránku považují zloději za známku nepřítomnosti.

8. Sociální sítě a sdílení vaší aktivity online

Buďte obezřetní při sdílení informací o své dovolené na sociálních sítích. Veřejné zveřejňování vaší nepřítomnosti může upoutat pozornost nepoctivých jedinců.

9. Pojištění nemovitosti

Zkontrolujte své pojištění nemovitosti a zjistěte, zda je pokryta i doba vaší nepřítomnosti. Případně si přidejte doplňkové pojištění, které zahrnuje i rizika spojená s dovolenou.


Doufám, že vám tyto rady pomohou zajistit bezpečnost vaší nemovitosti během letní dovolené. Máte-li jakékoli dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte se na mě obrátit.

Přeji vám skvělou dovolenou plnou odpočinku a bezstarostných chvil!

Pokud po zasloužené dovolené budete potřebovat řešit jakékoliv záležitosti v rámci prodeje či pronájmu nemovitostí, ozvěte se mi. Jsem vám k dispozici i v průběhu letních prázdnin.


27.6.2023

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.