RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jak získat zdarma orientační odhad ceny nemovitosti

Jestli vás zajímá, jakou cenu má vaše nemovitost, nejjednodušší způsob je oslovit realitní kancelář nebo konkrétního makléře. Makléř vám dá dohromady alespoň orientační odhad ceny nemovitosti hned na první schůzce. Nebude to sice oficiální odhad, ale získáte alespoň představu. Ve finále se tento orientační odhad může dost lišit od prodejní ceny, ale to už byste probrali osobně s makléřem.

Někomu stačí získat jen orientační odhad, třeba se ještě ani nechystá nemovitost prodávat, nebo řeší rozdělení majetku v rodině, a chce, aby všechny děti dostaly zhruba stejně. V praxi to bývá tak, že rodiče chtějí darovat jednomu dítěti třeba chalupu, ale zajímá je, jakou má hodnotu, aby mohli druhému dítěti třeba přispět stejnou částkou.

Jednoduše platí, že odhad ceny nemovitosti se někdy hodí i v případě, že nemovitost nechcete hned prodávat. A tady vám právě pomůže makléř. Nejlepší je, když s některou realitkou spolupracujete dlouhodobě, pak takový odhad dostanete určitě zdarma. To stejné platí i pro případ, že se nezávazně dohodnete, že v případě prodeje dané nemovitosti oslovíte právě tuto realitní kancelář.

Když oslovíte makléře s tím, že byste chtěli jen orientační odhad ceny nemovitosti, velmi často jej dostanete zdarma, aniž byste něco slibovali. Na druhou stranu spousta lidí raději za odhad zaplatí, aby necítili žádné závazky. To už pak záleží na domluvě s konkrétní realitní kanceláří nebo makléřem.

10.8.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.