RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jaké barvy se hodí do jednotlivých pokojů

Barvy a celkový design mají velký vliv na to, jak se lidé ve svých domech a bytech cítí. I když třeba chcete svou nemovitost prodat, vyplatí se ji předem barevně připravit tak, aby na fotografiích vypadala jako moderní a designové bydlení. A právě tady hrají barvy velkou roli. Nemluvě o tom, že v dobře barevně sladěném domě se jednoduše lépe cítíte. Barvy je pak ještě potřeba doplnit vhodným osvětlením.

Barvy se obecně dělí na tmavé a světlé, teplé a studené, syté či méně syté. Do každého pokoje se pak hodí trochu jiné barvy. Pojďme se podívat, co doporučují do jednotlivých pokojů odborníci na barvy:

  • Barvy do obývacího pokoje. Když chcete jako většina ostatních, aby obývací pokoj působil vzdušně a vypadal větší, pak je dobré zvolit světlé barvy - bílá, světle zelená, levandulová, světle hnědá. Vyhněte se příliš sytým a výrazným barvám, jako je třeba červená.
  • Barvy do ložnice. V ložnici se odpočívá, hodí se tady jemné a příjemné barvy - zelená, modrá, broskvová nebo i jemně růžová. Nehodí se silné odstíny, ani barvy jako oranžová, červená nebo ostrá žlutá.
  • Barvy do kuchyně. Kuchyň si můžete udělat podle svého gusta. Je to praktická místnost, a zvolte zde, co se vám líbí. Moc se tam obvykle nehodí světle zelená a světle modrá, ale jinak nejste omezováni.
  • Barvy do koupelny. Do koupelny se hodí světlé barvy, protože prostor zvětšují a koupelny bývají menší. Můžete vybrat jakoukoliv světlou barvu - třeba bílou, modrou nebo liliovou.
  • Barvy do dětského pokoje. Dětský pokoj může být i barevně výrazný. Používá se zde bílá, modrá, zelená, u holčičích pokojů i růžová.

Vždy záleží především na vašem vkusu, ale také na tom, aby celý dům ladil i dohromady jako celek. Základ je, abyste se doma cítili příjemně!

10.2.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.