RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jaké byty se nejlépe prodávají

Ať už máte jakýkoliv byt, bude možné jej prodat. Otázkou však je, za kolik. Když se zeptáte, jaké byty jdou nejvíce na dračku, obecně platí, že jsou to ty v těch nejatraktivnějších lokalitách. Lokalita je totiž absolutní základ, tu nezměníte. Byt můžete rekonstruovat a úplně jej změnit, ale s lokalitou nepohnete.

Pojďme se podívat, co lidi nejvíce láká, po jakých bytech je největší poptávka:

  • Klidná a bezpečná lokalita. Nejlépe se prodávají byty mimo rušné ulice, byty, které leží v klidné lokalitě, kde děti mohou chodit sami ven a rodiče se o ně nemusí zbytečně bát.
  • Dobrá dostupnost. Prodej bytu podpoří i dobrá dostupnost obchodů, hromadné dopravy, škol a školek, lékařské péče a také míst, kde pro trávení volného času.
  • Menší bytové domy. Byty v menších jen několikapatrových domech jsou pro kupující mnohem atraktivnější než velké paneláky.
  • Větší byty. V posledních letech roste poptávka po opravdu velkých bytech 4+1 i větších. Takové byty nejsou sice pro každého, ale velmi dobře se prodávají.
  • Přívětivé životní prostředí. V neposlední řadě se prodávají lépe byty v dobrém životním prostředí než v oblastech, které jsou znečištěné, a je tam například horší ovzduší.

 

Cenu bytu zvýší příprava bytu před prodejem

Když si připlatíte za profesionální přípravu bytu před jeho prodejem, podaří se vám s vysokou pravděpodobností prodat byt za více peněz. Rozdíl v ceně bude takový, že se investice do přípravy vyplatí. Příprava většinou obnáší pečlivý úklid, vybavení atraktivními doplňky a vhodným nábytkem, ale také odstranění prvků, které mohou mít negativní vliv na zájemce (například osobní hygienické věci apod.). K vyšší ceně pomůže samozřejmě také perfektní prezentace nemovitosti založená na profesionálních fotkách.

Ideální je na prodeji bytu spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří, která vás celým prodejem bezpečně provede od začátku až do konce.

10.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.