RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jaké informace si připravit před prodejem bytu

Když prodáváte byt, budete potřebovat zájemcům ukázat spoustu informací. V tomto článku se podíváme, co všechno je dobré si připravit. Když budete prodávat byt s realitní kanceláří, budete mít vše výrazně ulehčené, protože makléř vše připraví za vás. Často pak spolupráce funguje tak, že prohlídky se zájemci majitel ani neabsolvuje, proto musí makléř mít podklady připraveny. Jaké informace tedy budete potřebovat:

  • Výpis z katastru nemovitostí. Ten získáte zdarma (jen náhled) tak, že si okopírujete stránku svého listu vlastnictví z webových stránek ČUZK. Z výpisu je jasné, kdo byt vlastní, jestli na něm zástavní právo apod. Lepší je však placený list vlastnictví, který buď získáte na poště anebo ho získá váš makléř z dálkového placeného přístupu katastru nemovitostí.
  • Užitná plocha bytu. Napište si užitnou plochu bytu, rozměry balkónu nebo lodžie plus informaci, když je balkón zasklený. Na prohlídce je také skvělé zapůjčit potenciálnímu zájemci laserový metr!
  • Opravy a rekonstrukce. Když máte starší byt a byly na něm provedeny výraznější opravy a rekonstrukce, přidejte i tyto informace.
  • Nadstandardní vybavení. Když v bytě zůstane nadstandardní vybavení, sepište to. Tady patří nová kuchyňská linka, vestavěné skříně, klimatizace apod.
  • Sklep, garáž… Určitě zdůrazněte další výhody jako je sklepní kóje, garáž, parkovací místo, sušárna, kolárna apod.
  • Informace o okolí. V seznamu informací můžete mít i pozitivní věci z okolí – školy, dostupnost MHD, vlaky, kulturní instituce, obchody, metro, parky apod.

 

To jsou základní informace, které se budou zájemci určitě hodit. Můžete přidat i informace o průměrné spotřebě elektřiny, vody a tepla, aby si mohli zájemci udělat alespoň hrubou představu.

Společenství vlastníků jednotek

Kupujícího budou také zajímat informace o SVJ. Připravte si proto i tyto informace: jak je SVJ velké, kolik spravuje bytů, jaké má stanovy, jak SVJ funguje, informace o finančním hospodaření, jestli byl dům zateplen nebo jestli se něco velkého plánuje, jaká je výše poplatku do fondu oprav apod. Nakonec zájemce třeba nebude zajímat vše, ale je dobré být připraven!

11.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář v Brně REMAX

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.