RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jaké jsou nejčastější důvody stěhování

V životě se téměř každý z nás několikrát přestěhuje. Někdo jednou, jiný dvakrát, třikrát i vícekrát. Je jasné, že stěhování je během života naprosto přirozené a vybízí nás k němu život sám. Dříve tomu bylo jinak, lidé se stěhovali maximálně jednou, jinak zůstávala pohromadě celá rodina. Prvorozený syn zůstával doma a postaral se i o rodiče, ostatní sourozenci se pak stěhovali jednou jedinkrát. Svět se změnil a v životě je spousta situací, kdy se stěhujeme. Pojďme se podívat na 4 nejčastější důvody stěhování:

  • Stěhování od rodičů. Děti rostou a když dosáhnout plnoletosti, chtějí se osamostatnit. Je to absolutně přirozené. Stěhují se do pronajatého bytu s partnerkou či partnerem, sami nebo s kamarády, stěhují se do měst, aby tam mohli studovat.
  • Stěhování z nájmu do svého bytu. Dalším krokem je stěhování se do vlastního bytu. Přece jen je ekonomicky výhodnější mít vlastní byt, než každý měsíc platit nájemné. Obzvlášť v České republice chce mít vlastní bydlení drtivá většina populace. A byt ve městě je ideální investice. Dá se dobře prodat nebo časem pronajímat.
  • Vlastní rodinný dům. Když přijdou děti, stálá práce a rodina, objevuje se obvykle touha postavit nebo koupit rodinný dům. Klidně i na venkově, kde je bydlení levnější a je to blíže do přírody. Partneři si obvykle vezmou hypotéku a jdou do dalšího stěhování.
  • Stěhování na stáří do menšího. Poslední stěhování je obvykle z velkého domu do menšího bytu. Ve stáří už člověk není tolik aktivní, potřebuje méně a chce mít i méně práce. Dům může nechat dětem nebo jej prodat a peníze jim rozdat. Seniorům už obvykle stačí menší byt, případně se přestěhují do domova důchodců.

Takový bývá koloběh života i s ním spojeného stěhování. Kolikrát jste se v životě přestěhovali vy?

29.1.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.