RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jaké nemovitosti raději nevykupovat

Různí investoři i realitní kanceláře celkem běžně vykupují zajímavé nemovitosti, aby je mohli obratem prodat za vyšší cenu. Někdy ještě investují do rekonstrukce, nebo alespoň co nejlépe připraví nemovitost k prodeji. Takoví investoři však celkem jasně ví, jaké nemovitosti vykoupit, a jakým se raději vyhnout. V tomto článku se podíváme na nemovitosti, které moc nemá smysl vykupovat. Jakým nemovitostem se raději vyhnout:

  • Předražené nemovitosti. Na realitních serverech často narazíte na nepřiměřeně drahé nemovitosti, které se už delší čas nedaří prodat.
  • Nemovitosti před velkou rekonstrukcí. Moc se nevyplatí kupovat nemovitosti, které potřebují rozsáhlou rekonstrukci. Takovou nemovitost může koupit stavební firma, ale jinak rekonstrukce sebere spoustu peněz, energie i času.
  • Hotely, penziony a hůře prodejné nemovitosti. Ideální je soustředit se na byty, rodinné domy, případně levnou ornou půdu. Hůř prodejné nemovitosti jsou nevděčné - penziony, komerční objekty, rybníky, hotely apod.
  • Neprodejné ležáky. Ležáky jsou nemovitosti, které se nedaří dlouhodobě prodat. Něco tady nehraje, obvykle jsou i předražené. Ležáky se dají koupit jen v případě výrazné slevy. Realitky mají často software, kde lehce zjistí, jak dlouho a za kolik se daná nemovitost nabízí.
  • Složité spoluvlastnictví. Moc se nevyplácí nakupovat jen části nemovitostí, nebo podíly, kdy jeden z vlastníků dělá problémy, respektive nechce prodat ani spolupracovat.

 

Snažili jsme se myšlení investorů a realitních kanceláří, které se věnují výkupu nemovitostí, zobecnit. Vždy však záleží na konkrétním případu. Nejlépe se vykupují nepředražené byty v okresních městech, menší rodinné domy ve slušném stavu, nebo i levná orná půda. Když chcete prodávat, ideálně oslovte zkušenou realitní kancelář, která s vámi bezplatně celý případ probere, pomůže vám nemovitost prodat, nebo ji od vás dokonce sama vykoupí.

6.1.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.