RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jaké nemovitosti v Česku si kupují cizinci

Je zajímavé, že před dvaceti lety si u nás kupovali cizinci hlavně luxusní nemovitosti, v Praze, v Brně, případně v dalších turistických lokalitách. Kupovali i více než 50 % luxusních nemovitostí. Dnes už to není tak časté, drtivou většinu nemovitostí kupují lokální kupci, tedy Češi. Co se týká cizinců, pořád je nejvíce lákají investiční nemovitosti, i ty luxusní, kde statistiky uvádějí, že tvoří zhruba čtvrtinu klientely, ale už jich nekupují tolik jako dříve. Prsty v tom má určitě i pandemie koronaviru.

Obecně platí, že cizinci mají největší zájem o developerské projekty, ať už jsou to klasické byty nebo luxusní nemovitosti. Starší byty v panelových domech pak prakticky nekupují. Cizinci nákup nemovitosti nejčastěji vnímají jako investici, dvě třetiny z nich jsou obyvatelé Evropské unie.

Jaké národnosti nejčastěji kupují nemovitosti v ČR

Co se týká konkrétních národností, většinou jde o Rusy a občany Evropské unie (Slováci, Poláci, Němci, Rakušané… ). Následují Izraelci a klienti z Arabského poloostrova a Asie. Nejraději kupují malé byty 1+kk nebo 2+kk, ideálně v centru Prahy, v Českém Krumlově, v Karlových Varech nebo v centru Brna. Vlastní bydlení tady v Česku moc často nehledají.

Když prodáváte nemovitost, která by mohla oslovit i cizince, ideální je oslovit takovou realitní kancelář, která s tím počítá a tvoří inzeráty i ve více jazycích a tyto inzeráty k cizincům i dostane. Cizinci sice tvoří jen zlomek potencionálních zájemců, ale pořád se vyplatí oslovit i je. Hlavně u některých typů nemovitostí.

25.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.