RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Jarní stavební sezóna nejspíš ještě zdraží nemovitosti

V současné době vidíme, jak všechno včetně nemovitostí zdražuje. Obzvláště se mluví o výstavbě nových domů, která je závislá na ceně stavebních materiálů. Právě ceny stavebních materiálů rostou nejvíce. Odborníci však tvrdí, že na jaře přijde ještě další zdražení, protože stavební firmy si vyčíslí své náklady a přijdou s vyššími cenami. Pojďme se podívat, co všechno nasvědčuje jarnímu zdražování ve stavebnictví:

  • Zdražení energií. To, že se výrazně zdražují energie, se podepisuje pod zdražování veškerých služeb ve stavebnictví.
  • Pomalá doprava zboží z Číny. Spousta výrobků, které jsou ve stavebnictví potřeba, se dováží z Číny. Zásobování však vázne a nevypadá to, že by mělo nějak zrychlit.
  • Zdražení stavebních materiálů. Drtivá většina stavebních materiálů výrazně zdražila, což se samozřejmě promítá do konečné ceny každé stavby. Dřevo, ocel, zateplovací materiály apod.
  • Konec nasmlouvaných cen. Spousta větších firem měla v roce 2021 nasmlouvané fixní ceny materiálů, což ovšem obvykle s koncem kalendářního roku končí a nové ceny tak budou o dost vyšší.

Vše výše uvedené napovídá tomu, že zdražování ve stavebnictví není konec, spíše naopak. Na jaře, kdy se rozjede stavební sezóna, se dá počítat s tím, že ceny ještě poletí nahoru. Tím pádem se zdraží i nemovitosti, novostavby nepochybně, ale zdraží i rekonstrukce. Stavební firmy mají nečekaně obrovské náklady a mnohdy je do svých cen ještě nepromítly, což se na jaře bezpochyby změní. Stavební firmy začnou s novou cenovou politikou.

26.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.