RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Je jako makléř úspěšnější žena nebo muž?

Povolání makléře přitahuje ženy i muže. Je to práce pro obě pohlaví. Jestli jsou však úspěšnější muži nebo ženy nelze jednoznačně rozhodnout. Vždy záleží totiž na schopnostech a vlastnostech každého člověka. Makléř musí být pracovitý, pečlivý, organizovaný, spolehlivý, měl by se obklopit schopnými lidmi, vzdělávat se, a používat selský rozum. Všechny tyto vlastnosti mohou mít samozřejmě muži i ženy. Přece jen tady však určité rozdíly jsou.

Atraktivní žena může mít výhodu… u mužů

Logicky vás napadne, že díky tomu, že makléři jednají osobně s lidmi, s prodejci, kupujícími, pronajímateli i nájemci, mají atraktivní ženy výhodu. Reality totiž mnohem častěji prodávají i kupují muži. A je jasné, že muži rádi jednají s atraktivní ženou. Může to být opravdu drobná výhoda, ale nakonec stejně rozhodují schopnosti a profesionalita. Prodej nebo nákup nemovitosti je totiž velký krok, jde o hodně peněz, a proto je na prvním místě pro všechny klienty důvěryhodnost.

Muži bývají praktičtější

Výhoda mužů se někdy projevuje v tom, že muži makléři obvykle lépe rozumí technickým věcem kolem nemovitostí. Není to tak samozřejmě vždy, ale obecně bývají muži praktičtější, což se hlavně při představení nemovitostí hodí. Když však dělá žena makléřku, nemovitostem včetně technických prvků pak většinou také rozumí.

Pohlaví o kvalitě makléře nerozhoduje

V praxi se ukazuje, že pohlaví opravdu o kvalitě makléře nerozhoduje. Je jasné, že ženy a muži fungují trochu jinak, ale opravdu zde rozhodují hlavně schopnosti a vlastnosti makléře. Pro klienty je nakonec úplně jedno, jestli jedná s mužem nebo se ženou, důležité jsou totiž výsledky – jak rychle a za kolik nemovitost makléř prodá, jestli sežene vhodnou nemovitost, zda najde spolehlivé nájemníky apod. Nikdo neřeší, jestli mu pomohl makléř – muž nebo makléř – žena!

15.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.