RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Je lepší bydlet v bytě nebo v domě?

Otázka, jestli je lepší bydlet v bytě nebo v rodinném domě, je naprosto individuální. Když uvažujete o koupi bytu nebo stavbě rodinného domu, je dobré se nad tím pořádně zamyslet. Budete se schopni starat o zahradu? Bude vás to bavit? Jste alespoň trochu kutil? Opravdu chcete bydlet v bytě uprostřed rušného města? Někdo v tom má jasno, jiný váhá. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody bytu i rodinného domu.

Bydlení v bytě

Když bydlíte v bytě, nemusíte se moc o bydlení starat. Nemáte zahradu, není potřeba opravit střechu, děláte jen drobné úpravy v bytě. O to máte více času na své koníčky. Navíc nemusíte uklízet tak velký prostor, je dostupnější kultura, sportovní vyžití, občanská vybavenost je ve městě jednoduše lepší. To vše je pro jednoho výhoda, pro druhého nevýhoda. Někomu vadí ruch města, příroda je daleko, všude jezdí spousta aut, sousedské vztahy prakticky neexistují.

V neposlední řadě byt bývá levnější než rodinný dům, i když samozřejmě záleží na konkrétní lokalitě. Navíc byt můžete jednoduše pronajímat, nechat jej pro své děti, nebo ho i velmi rychle prodat.

Bydlení v rodinném domě

O byt se zvládne postarat prakticky každý. U rodinného domu je to složitější. Musíte vědět, jak funguje jeho technické zázemí, musíte řešit údržbu střechy, okapů, ale i zahrady či bazénu. Rodinný dům je spíše pro ty, kteří rádi tráví čas doma a na zahradě. Protože dům i zahrada budou potřebovat vaši pozornost.

Rodinný dům nám dává více prostoru a klidu. Máme tak místo, kde můžeme relaxovat. Je to blíž k přírodě, ale co je asi nejdůležitější, můžeme zde realizovat své projekty a sny. Na svém pozemku můžeme budovat a dělat si, co se nám zlíbí.

16.6.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.